Przygotowania do wiosny trwają

Drużyna Ruchu Radzionków w połowie stycznia rozpoczęła przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej.
Choć drużynę opuściło kilku zawodników i nikt poważny nie wzmocnił radzionkowskiej jedenastki, to Cidry całkiem dobrze radzą się w rozegranych sparingach. Z czterech rozegranych sparingów Ruch przegrał tylko jeden ze Skrą Częstochowa 4:0, a mecz został rozstrzygnięty dopiero w drugiej połowie, gdy na boisku pojawili się młodzi zawodnicy z Radzionkowa. Skra Częstochowa to również drużyna grająca ligę wyżej od nas.

Wcześniej naszym sparingowym rywalem była jeszcze drużyna Unii Dąbrowa Górnicza z którą wygraliśmy 2:1.
Bardzo ważnym na tle ligowym był sparing z Polonią Bytom i ten mecz również wygraliśmy 2:1. Kto wie czy latem nie zagramy barażu z bytomską Polonią o wejście do III ligi. Wszystko możliwe.
Rozegrany został jeszcze jeden sparing wygrany przez Ruch aż 5:3, a rywalem był Orzeł Mokre.
Niestety wszystkie te sparingi zostały rozegrane na boiskach sztucznych poza Radzionkowem. W naszym mieście nie ma boiska pełnowymiarowego ze sztuczną nawierzchnią i jest to kolejny przykład na to, jak władze tego miasta są nieudolne. Kiedyś Urząd Miasta reklamował Radzionków pod hasłem "Radzionków miastem sportu", jednak orliki czy pole do gry w koszykówkę to nie wszystko, bo profesjonalne drużyny muszą płacić i korzystać z boisk w innych miastach, zamiast przeznaczać pieniądze na inne cele.
Dodane: 2018-02-21