Z kart historii
RKS Radomsko - Ruch Radzionków 20.08.2002

Wyjazd do Radomska wypadł niestety w bardzo niekorzystnym terminie – we wtorek. Fakt ten spowodował kłopoty organizacyjne, wreszcie wyglądało na to, że zorganizowany wyjazd w ogóle nie dojdzie do skutku. Niemal w ostatniej chwili udało się jednak załatwić dwa mini-busy, którymi do Radomska wyruszyło czternastu kibiców Cidrów, a w ślad za nimi podążył jeszcze samochód z dwoma osobami.  Szkoda, bo z racji stosunkowo niewielkiej odległości między Radzionkowem a Radomskiem, można było oczekiwać wyjazdu liczebnie większego od tego do Wrocławia.  [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-12-26

Rymer Niedobczyce - Ruch Radzionków 20.06.1992 rok

Było to już prawie 27 lat temu, ale ten mecz wspominam do dzisiaj jako jeden z tych najsmutniejszych dni w historii klubu. Aby zrozumieć to co się stało w tamto czerwcowe upalne popołudnie, trzeba trochę przypomnieć całą otoczkę która panowała wtedy wokół klubu i ten klimat radzionkowskiej piłki który wtedy właśnie tworzył się na dobre.
Cidry przez 40 lat grały w okręgówce, czy 3 lidze, a w sezonie 1991/92 zmobilizowano siły, aby stworzyć zespół, który miał się liczyć w walce o awans do 2 ligi. Na  półmetku byliśmy liderem, jednak runda jesienna obfitowała w wiele niespodzianek i jak się okazało o wszystkim decydowały ostatnie dwie kolejki. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-01

Śląsk Wrocław - Ruch Radzionków 03.08.2002

Awans do ekstraklasy Garbarni Szczakowianki Jaworzno i spadek do trzeciej ligi zespołów Odry Opole, Zagłębia Sosnowiec, KS Myszków i Włókniarza Kietrz w ubiegłym sezonie spowodował, że wyjazd do Wrocławia okazał się być jednym z najbliższych wyjazdów w bieżących rozgrywkach! Termin meczu znany był już od ponad miesiąca, od dłuższego czasu wiadomo było też, że będzie podstawiony autokar dla kibiców.
W ostatnich dniach przed wyjazdem koszty przejazdu zostały jeszcze obniżone; a wszystkie te informacje znane były kibicom!
Dlaczego więc na wyznaczonym miejscu zbiórki pojawiło się jedynie 39 osób?! Odpowiedzi na to pytanie udzielić mogą tylko ci, których zabrakło. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-02-06

Ruch Radzionków - ŁKS Łódź 2003 (Z kart historii)

Mecz z Łódzkim Klubem Sportowym elektryzował kibiców już od dłuższego czasu i to nie tyle ze względów sportowych (grały ze sobą dwie drużyny zagrożona spadkiem, sąsiedzi w ligowej tabeli), co z powodu tego, co wydarzyć się miało na trybunach ... A wydarzeniem tym być miało racowisko, jakiego jeszcze kameralny stadion Ruchu Radzionków nie oglądał!
Niestety z przygotowanych na ten mecz trzydziestu rac, odpalić udało się tylko jedną! Co z resztą? Przed meczem zostały one zarekwirowane przez policję ... Nie minęło jeszcze nawet 10 minut gry, a już nastąpił ciąg dalszy. [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-12-20

Ruch Radzionków - Arka Gdynia 1:1 24.11.2002 rok (Z kart historii)

 Na ten mecz fani Ruchu czekali z utęsknieniem. Wreszcie, po długiej przerwie, można było spodziewać się na trybunach kibiców gości, a wśród nich na pewno niemałej grupy z Polonii Bytom, czyli naszego lokalnego rywala. Nic więc dziwnego, że spotkanie to wywołało w szeregach gospodarzy niezwykłą mobilizację. Sama frekwencja wprawdzie nie różniła się zbytnio od ostatnich spotkań, ale za to w młynie pojawiło się tym razem przeszło dwa razy więcej ludzi niż miało to miejsce w poprzednich meczach rundy jesiennej - bo blisko 200.
W sektorze gości zawisła jedna fana Arki oraz pięć bytomskiej Polonii (między innymi „Desperados” oraz „Radzionków” i „Stroszek”)
[Czytaj dalej]
Dodane: 2017-07-23

Polonia Bytom - Ruch Radzionków 2003 rok (Z kart historii)

Jesteśmy właśnie w trakcie przerwy w rozgrywkach piłkarskich i jest to dobry okres, aby "odkopać" trochę historii i przypomnieć wszystkim mecze z dawnych lat. Dzisiaj mamy dla Was relację oraz zdjęcia z derbowego meczu z Polonią Bytom.
Spotkanie odbyło się w 2003 roku, a do Bytomia wybrało się 200 kibiców Ruchu. Większa część na stadion udała się pieszo.
Poniżej znajduje się cały opis z tego dnia - zapraszamy do czytania! [Czytaj dalej]
Dodane: 2016-01-03

GKS Jastrzębie - Ruch Radzionków 2005/2006 (z kart historii)

Mecz w Jastrzębiu uważany był (słusznie) przez kibiców Ruchu Radzionków za najatrakcyjniejszy wyjazd rundy jesiennej sezonu 2005/2006. Także w związku z wydarzeniami z ubiegłego sezonu, kiedy najpierw w Jastrzębiu kibice Ruchu stracili flagę, a potem rewanż w Radzionkowie zgromadził najliczniejszy w ostatnich latach młyn Cidrów, próba (co prawda daleka od powodzenia) odbicia flagi skończyła się spięciem z policją i  poważnymi problemami natury prawnej kilku radzionkowskich kibiców ... [Czytaj dalej]
Dodane: 2014-06-30

Podbeskidzie Bielsko Biała - Ruch Radzionków 30.03.2002 (Z kart historii)

Kibice Ruchu Radzionków do Bielska-Białej dotarli autobusem, wypełniony wręcz do granic możliwości, oraz samochodami. W sumie na sektorze dla przyjezdnych zasiadło blisko sto osób. Były dwie największe flagi: "Ruch Radzionków" oraz "Forza Cidry"; nie udało się wnieść trzech flag na kijach, które również ostatecznie tylko zawisły na ogrodzeniu; było też kilka wybuchowych petard.
Ze strony gospodarzy w młynie około pięćdziesięciu osób, choć "w porywach" nawet trzykrotnie więcej; ledwo jedna niewielka flaga w barwach; na rozpoczęcie meczu odpalona saletra ... [Czytaj dalej]
Dodane: 2014-01-03
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04