Wydarzenia

Rocznica katastrofy Smoleńskiej

10 Kwietnia przypada 13 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Tego dnia w 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W tym samym dniu Ruch Radzionków rozgrywał ligowy mecz w Bydgoszczy z Zawiszą. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-04-10

Minęło 25 lat od awansu do Ekstraklasy

Parę dni temu pożegnaliśmy 2022 rok i powitaliśmy nowy, a w nim będziemy obchodzić 25 lecie awansu Ruchu Radzionków do Ekstraklasy!
24 lipca 1998 roku, godzina 18:00 – to właśnie wtedy zabrzmiał pierwszy gwizdek w meczu z Widzewem Łódź, to właśnie wtedy rozpoczęła się nasza przygoda w miejscu, o którym marzył każdy kibic z Radzionkowa. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-01-09

Świąteczne spotkanie kibiców

Po dłuższej, aż pięcioletniej przerwie wróciło wigilijne spotkanie kibiców Ruchu Radzionków.
W radzionkowskim lokalu spotkaliśmy się w naszym gronie, by wspólnie spędzić czas przed nadchodzącymi Świętami. Zaczęło się od kibicowskiego podsumowania 2022 roku, który był dobry w naszym wykonaniu, można było również usłyszeć o planach na nadchodzącą rundę.
Ciąg dalszy spotkania to już prywatne rozmowy przy jedzeniu, alkoholu i muzyczce.
Oby więcej takich inicjatyw!
Dodane: 2022-12-18

Pełnoletnie South Inferno!

W minioną sobotę nie tylko zostały rozegrane derby z Szombierkami Bytom o których jeszcze na naszej stronie napiszemy więcej, ale w tym dniu jeszcze nasza grupa ultras South Inferno obchodziła 18 rok działalności, czyli można powiedzieć, że doczekaliśmy się pełnoletności.
Tradycyjnie z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim kibicom, którzy nas wspierają od samego początku, bo bez Waszej pomocy nie było by tych opraw z których jesteśmy dobrze znani. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-10-31

Powrót flagi - Wróciły "Miecze"

Po około dwudziestu latach powróciła na naszą trybunę flaga Ruchu Radzionków. Część osób na pewno ją poznaje i kojarzy chociażby ze względu na umieszczone żółto - czarne miecze, które powinny być symbolem naszego klubu. Pewnie się zastanawiacie, gdzie flaga była przez te wszystkie lata - odpowiedź jest tylko jedna.
Wielu kibiców z czasów Ekstraklasy lub lat wcześniejszych, posiada różne pamiątki czy zdjęcia schowane gdzieś tam w szafie i tak samo było z tą flagą. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-10-23

Marcin Dziewulski odchodzi z Ruchu

Trudny początek sezonu dla całego Ruchu Radzionków.
Kilka dni temu główny sponsor przestał inwestować w Ruch Radzionków i całkowicie wycofał się ze współpracy z Cidrami, a wczoraj, po porażce z ostatnią drużyną w tabeli, Marcin Dziewulski przestał pełnić funkcję trenera Ruchu.
W poprzednim sezonie pod wodzą "Dziewula" zajęliśmy drugie miejsce i praktycznie przez cały sezon lider z Częstochowy czuł nasz oddech na plecach. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-09-04

Nabór do South Inferno!

Kochasz Cidry tak samo jak my? Chcesz żeby nasz klub był rozpoznawalną marką? Nie musisz być Ecikiem żeby twoimi bramkami z główki wszyscy się zachwycali. Nie musisz być biznesmenem z furą siana dzięki której dopompujesz budżet drużyny. Nie potrzebujesz robić nic nadzwyczajnego.
Wystarczy, że poświęcisz odrobinę czasu, będziesz aktywnie uczestniczył w meczach i też dołożysz swoją cegiełkę w budowę dobrego wizerunku klubu. Jak? [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-07-02

Liczby wyjazdowe w rundzie wiosennej

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz ruch kibicowski w dużej mierze opieramy na wyjazdach i nie inaczej było w rundzie wiosennej.
Nasz sezon zakończyliśmy wyjazdem do Rędzin, a w zasadzie do Kamyka, bo tam Unia rozgrywa swoje mecze ligowe i po tym wyjeździe wiele osób stwierdziło, że był to jeden z lepszych sezonów wyjazdowych w naszym wykonaniu.
Nie udało się osiągnąć liczby trzy cyfrowej, ale wrócił fajny, spontaniczny klimat tworzony przez naszych kibiców i na pewno wiele osób zapamięta różne sytuacje z tej rundy na dlużej, a było ich wiele.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2022-06-18

Robert Wojsyk odchodzi z Ruchu Radzionków

Runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami, a w naszej drużynie widać już pierwsze zmiany kadrowe.
Niestety po 7 latach Robert Wojsyk opuszcza Ruch Radzionków.
Robert stał się bardzo ważną postacią w naszym klubie i był porównywalny przez kibiców nawet do samego Mariana Janoszki i nie ma się co dziwić, bo są ku temu powody.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2022-02-27

17 lat South Inferno !

29 października 2004 roku – dzień, który odmienił nasze trybuny, dzień, który dał początek ruchu Ultras na wyższym poziomie na naszym radzionkowskim stadionie. To właśnie wtedy powstała nasza grupa South Inferno, która dzisiaj obchodzi 17 rok działalności.
Trudno opisać w kilku słowach jaką czujemy dumę i jak bardzo jesteśmy zadowoleni, że South Inferno tak długo działa na scenie Ultras.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2021-10-29
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04