Sezon 2023/2024

Zapamiętajmy te chwile - Opis meczu ze Szczakowianką

Całą rundę przyszło nam czekać na domowe spotkanie ze Szczakowianką Jaworzno, którym zakończyliśmy rundę jesienną sezonu 2023/2024. Odliczanie, grafiki, zapowiedzi, szereg przygotowań i oto jest. Dzień meczowy ! O tyle od poprzednich ciekawszy, że piłkarską potyczkę zaplanowano na godzinę 17:00.
W Święto Niepodległości oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że nad Knosały pierwszy raz od dawna zaświeciło sztuczne oświetlenie. Takiej soboty nie mógł pominąć żaden entuzjasta radzionkowskich trybun.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-11-16

Na zakazie w Gliwicach

Za nami ostatni wyjazd w rundzie jesiennej, który był również ostatnim w 2023 roku.
Na mecz z rezerwami Piasta Gliwice pojechało 47 kibiców Ruchu Radzionków.
Dzień wcześniej nasz klub otrzymał informację z Gliwic, że nasza grupa nie zostanie wpuszcza do sektora gości.
Mimo tej informacji nie zrezygnowaliśmy z wyjazdu i całkiem przyzwoita liczba kibiców dotarła pod stadion w Gliwicach – Ostropie, bo tam swoje mecze rozgrywa druga drużyna Piasta. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-11-05

Zła passa przerwana - Wygrana z Rędzinami 4:0

Zwycięstwo, jest zwycięstwo!
W końcu została przerwana zła passa naszej drużyny i mogliśmy się cieszyć z trzech punktów, które pozwoliły nam choć na chwilę się odbić od ligowego dna.
W młynie skromna liczba kibiców, chociaż liczyliśmy na lepszą frekwencję w tej części trybuny. Za to doping bardzo dobry.
Do naszej „Ultra Puszki” zebraliśmy 349 zł za co bardzo dziękujemy. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-10-30

Katowice po raz drugi

W minioną sobotę 26 kibiców Ruchu Radzionków obecnych na Sołtysiej w Katowicach.
Jak co roku dzięki uprzejmości miejscowych zasiadamy na trybunie głównej, na kameralnym obiekcie Podlesianki. Przegrywamy 1-0 i szybujemy w dół tabeli. Był to nasz drugi wyjazd z rzędu właśnie do stolicy Górnego Śląska.
Dodane: 2023-10-25

Nasza cierpliwość się skończyła - Porażka z Rozwojem

I nie zmienia się nic … tak jak w piosence Peji, tak i w życiu Cidroka. Wczoraj wspieraliśmy Ruch Radzionków w 41 osób na Rozwoju Katowice.
Miało być łatwo i przyjemnie, bo gospodarze w tym sezonie są bardzo słabi, nie wygrali od kilku tygodni, a skończyło się jak zawsze.
Przyjeżdżają Cidry i rywal się przełamuje … A My ? Nie potrafimy wygrać od pięciu meczów.
Cierpliwość kibiców właśnie się skończyła. Coś w nas wczoraj się przełamało.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-10-15

Teatr jednego aktora

Najwyższy czas na opis sobotniego meczu z Myszkowem, chociaż o czym My tu mamy pisać, jeśli sektor gości był pusty.
Niestety zabrakło kibiców z Myszkowa, co nas bardzo zaskoczyło, ponieważ jest to jedyna ekipa w naszej lidze, która sensownym składem przyjeżdżała do Radzionkowa.
Nie znamy powodów, nie wiemy co nimi kierowało – Nie nasz klub, nie nasze problemy, jednak można już zauważyć, że nasza IV liga Śląska powoli wymiera kibicowsko.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-10-12

Z Dąbrowy Górniczej przywozimy 1 pkt.

Dąbrowa Górnicza to kolejny przystanek na naszym kibicowskim rozkładzie jazdy.
Z czym kojarzy nam się ten kierunek ? Dla jednych z ostatnimi „przygodami” kościoła w tym mieście, dla innych znów z trudnym terenem i wiecznie brzydką pogodą. Poprzednie spotkania przegraliśmy z Unią, a boisko wyglądało przeważnie jak bagno.
Zachęcająca zapowiedź ? A czy my jeździmy dla wyników ? Oczywiście, że nie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-10-05

Znowu remis

Znowu na zero, znowu remis Cidrów.
Czy się mamy z tego cieszyć ? Trudno jednoznacznie określić.
Kolejny mecz bez porażki, ale biorąc pod uwagę to, że połowa ligi spada niżej to z takimi zespołami jak Przemsza Siewierz trzeba wygrać, mimo że są wyżej w tabeli. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-09-25

Derby z Szombierkami na remis

Śląskie, Górnicze derby dwóch lokalnych klubów piłkarskich od zawsze były czymś wyjątkowym w naszym regionie. Górny Śląsk to nie tylko Ruch Chorzów, Górnik Zabrze czy GKS Katowice, ale również i te mniejsze, niezależne kluby, których niestety jest niewiele w regionie.
W zasadzie to jesteśmy tylko My i … właśnie Szombierki Bytom.
W ostatnich latach z Szombierkami Bytom gramy bardzo często i nie ma już takiego ciśnienia, jak na początku, ale żeby zaprezentować się tak jak „Zieloni” to już jest w zasadzie przesada.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-09-24

Ruch Radzionków - Sparta Katowice 3:2

Opis niedzielnego meczu ze Spartą Katowice zaczniemy nietypowo, a raczej chcemy tylko przypomnieć, by każdy z Was z każdego meczu „wyciągnął” coś więcej, niż tylko zwykły meczy.
Gramy w takiej, a nie innej lidze, w której możemy liczyć tylko na kibicowskie emocje z takimi rywalami jak np. KS Myszków czy Szombierki Bytom i trzeba szukać pozytywów wśród innych klubów piłkarskich i tego przykładem był właśnie mecz ze Spartą Katowice.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-09-11
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04