Sezon 2023/2024

Zakończenie sezonu w Jaworznie

Na ostatnim meczu w sezonie 2023/2024 drużynę Ruchu Radzionków wspierało 60 kibiców z Radzionkowa.
Naszym rywalem była Szczakowianka Jaworzna, która nie utrzymała się w IV lidze, więc z piłkarskiego punktu widzenia był to mecz o „nic”, bo nasze Cidry już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie, a liderowi i tak nie mogliśmy zagrozić.
Do Jaworzna wyruszyliśmy zapełnionym do ostatniego miejsca autokarem, a na drogę jeden z naszych Ultrasów przygotował dla wszystkich niespodziankę w postaci kega z piwem przez niego zrobionego.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-06-10

Forever Young ...

Pojedynek z rezerwami Piasta Gliwice było ostatnim domowym spotkaniem w sezonie 2023/2024, ale nie tylko to w tym dniu dla nas było priorytetem, bo tak się złożyło, że ten mecz został rozegrany w Dniu Dziecka i wspólnie z naszym zarządem i Szkołą Mistrzostwa Sportowego, zorganizowaliśmy właśnie Dzień Dziecka dla najmłodszych kibiców i nie tylko. Za nim usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, to już dwie godziny wcześniej przygotowaliśmy dla dzieciaków mnóstwo atrakcji przy budynku Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-06-06

Powrót na kibicowski szlak

Po długiej przerwie od wyjazdów znowu wróciliśmy na kibicowski szlak.
Przerwa nie była spowodowana jakąś „pauzą” naszych piłkarzy, a tym, że raz mieliśmy zakaz, później jechaliśmy nie zorganizowaną grupą no i graliśmy teraz dużo spotkań u siebie.
Naszym rywalem w sobotę była Unia Rędziny, która swoje spotkania rozgrywa na boisku w miejscowości Łobodno.
Skąd ta zmiana ? Bo wcześniej Unia grała w Kamyku, czyli też nie na swoim stadionie.
Z tego co się dowiedzieliśmy, to Unia nie dogadała się z klubem z Kamyka o wynajem i muszą rozgrywać swoje mecze ligowe właśnie w Łobodnie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2024-05-27

Ruch Radzionków - Unia Dąbrowa Górnicza 3:0

Udany rewanż naszej drużyny !
Po niespodziewanej porażce w Siewierzu, nasi piłkarze od pierwszych minut rzucili się na piłkę podczas meczu z Unią Dąbrowa Górnicza.
Z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić rywale, ale na drugą połowę jedenastka Marcina Trzcionka wyszła bardzo zmotywowana i dzięki temu wygraliśmy aż 3:0. Cenne zwycięstwo, cenne punkty – Walka o utrzymanie nadal trwa, a przy czerwonej strefie powoli robi się gęsto, więc tym bardziej nas cieszy ta wygrana.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-05-02

Derby dla Cidrów !

Takiego meczu i takich derbów dawno u nas nie było !
W dwóch poprzednich spotkaniach nasza drużyna dostała lekkiej zadyszki, bo najpierw Cidry niespodziewanie zremisowały u siebie z Miedarami, a tydzień później nie udało się pokonać Sparty Katowice.
Po cichu mówiono, że zawirowania w klubie w ostatnich tygodniach miały wpływ na wyniki drużyny, jednak derby z Szombierkami Bytom pokazały, że nasza drużyna jest silna, jest mocna i jest zmotywowana ! [Czytaj dalej]
Dodane: 2024-04-25

Z Miedarami na remis 1:1

Remisem zakończył się mecz domowy z Orłem Miedary. Dla kibiców Ruchu Radzionków na pewno ten wynik jest zaskoczeniem, ponieważ nasza drużyna całkiem dobrze radzi sobie na boiskach w rundzie wiosennej.
Spotkanie to zostało rozegrane ponownie przy sztucznym oświetleniu i bardzo nas to cieszy, ponieważ do tej pory Cidry mało kiedy korzystały z oświetlenia i na wiosnę ten stan się zmienił. Piłkarze również wolą rozgrywać mecze w godzinach wieczornych.
W młynie tego dnia zdecydowanie mniejsza liczba kibiców, ale nadrabialiśmy to głośnym dopingiem w asyście bębna. [Czytaj dalej]
Dodane: 2024-04-12

60 kibiców wspierało Ruch w Sosnowcu

Wielka sobota i mecz z rana ? Kiepska wizja tego wyjątkowego dnia, ale nie dla kibiców Ruchu Radzionków. Dla części osób była to nawet ucieczka przed domowym sprzątaniem czy innymi obowiązkami.
Z lekkim opóźnieniem wyjechaliśmy z naszego miasta, jednak na czas dojechaliśmy pod stary stadion Zagłębia przy ul. Ludowej, gdzie swoje mecze rozgrywa II drużyna z Sosnowca, ale tylko wtedy, gdy grają z nami, bo tylko My jeździmy regularnie za naszą drużyną.
W sektorze gości pojawiło się 60 kibiców i jest to już nasz drugi, solidny wyjazd w rundzie wiosennej tego sezonu.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-04-07

Kolejne zwycięstwo Cidrów!

W minioną sobotę na radzionkowskim Orliku podejmowaliśmy Znicz Kłobuck, ostatnią drużynę w tabeli.
Spotkanie zostało rozegrane przy sztucznym oświetleniu i dzięki temu frekwencja w młynie kolejny raz była całkiem przyzwoita co tylko pokazuje, że mecze rozgrywane wieczorem zdecydowanie bardziej przyciągają widzów.
Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem nad Orlikiem przeszła intensywna ulewa, jednak na szczęście ustała w ciągu meczu i można było dopingować Cidry w normalnych warunkach.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-03-25

W Częstochowie na remis

W minioną sobotę rozpoczęliśmy wyjazdowy rok 2024.
Pierwsza kolejka dla Cidrów była trudnym sprawdzianem, bo podejmowaliśmy na Orliku wicelidera ze Zbrosławic i wygraliśmy, a w drugiej kolejce powtórka, również mecz z wiceliderem z Częstochowy.
Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, dlatego parę dni wcześniej rozpoczęliśmy zapisy, bo wyjazdowy głód był wielki.
Zbiórka, trasa, obce miasto – Domowe mecze tego nie zastąpią.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-03-19

Wiosnę zaczynamy od zwycięstwa - Wicelider pokonany

W dobrym stylu przywitaliśmy piłkarski 2024 rok.
Czekaliśmy na ten mecz aż 114 dni i spoglądając na inne już grające ligi, czuć było w Radzionkowie nadchodzącą rundę wiosenną.
Już z samego początku naszą drużynę czekał prawdziwy sprawdzian, bo do Radzionkowa przyjechała Drama Zbrosławice, czyli wicelider, który chce awansować wyżej, dzięki dobrej organizacji i dzięki Prezesowi, który sporo kasy ładuje w Dramę.
No właśnie … organizacja i pieniądze, czyli coś, czego brakuje w Radzionkowie.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2024-03-13
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04