Podsumowania sezonów

Runda Jesienna 2023/2024 - Podsumowanie

Do rundy wiosennej, decydującej, trzymającej w napięciu do ostatniej kolejki, pozostało już parę dni, ale jeszcze na chwilę wróćmy do rundy jesiennej sezonu 2023/2024.
Podsumowanie to zaraz obok relacji najważniejsza kategoria na naszej stronie.
Staramy się to robić regularnie od kilkunastu lat, by można przeczytać o najważniejszych wydarzeniach danego sezonu na trybunach, a również i w przyszłości można poczytać o tym, co działo się dawno temu – krótko mówiąc, jedna wielka kronika kibicowska. [Czytaj dalej]
Dodane: 2024-03-04

Runda Wiosenna 2022/2023 Podsumowanie

Dobiegła końca runda wiosenna i najwyższy czas na tradycyjne, pisemne podsumowanie najważniejszych wydarzeń na trybunie naszego Orlika oraz kilka słów o wyjazdach.
Niestety cały sezon 2022/2023 był dla Ruchu Radzionków kiepski i ostatecznie Cidry zajęły dopiero 9 miejsce w ligowej tabeli.
Wielu kibiców nadal się zastanawia jak to możliwe, by po krótkiej przerwie zespół tak obniżył loty, a z drużyny odeszło tylko 2-3 zawodników.
Pamiętacie poprzedni sezon i drugie miejsce Ruchu ? Wyprzedziły nas tylko rezerwy Rakowa, które na siłę były „pchane” do 3 ligi, a mimo to jakieś różnicy między naszymi zespołami nie było.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2023-07-12

Podsumowanie Jesieni 2022/2023

W przeddzień rundy wiosennej warto wrócić jeszcze na moment do mijającej jesieni i niejako podsumować minione miesiące. Na przestrzeni ostatnich kilku lat trzy włosy pod nosem zdążyły zmienić się niektórym w pokaźny zarost. Szczupłe torsy to już okrągłe brzuszki. Dziewczyny zamieniły się w żony, albo zamienione zostały na inne dziewczyny, a nie chce się zmienić się właściwie tylko nasz podstawowy skład na trybunach i buraczana liga, w której dane jest nam grać. Jesień 2022 to z naszego punktu widzenia sportowe dno. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-02-22

Wiosna 2021/2022 - Podsumowanie

Przed nami sezon 2022/2023 ale wróćmy jeszcze na chwilę do rundy wiosennej poprzedniego sezonu, czyli czas na kibicowskie podsumowanie naszych dokonań.
Mimo, że piłkarze walczyli do końca, wygrywając po drodze z drużyną, która awansowała, to niestety zostajemy nadal w IV lidze.
Działo się bardzo dużo na naszych trybunach i podobnie jak w pierwszej odsłonie tak i w drugiej pokazaliśmy się z dobrej strony zarówno u siebie jak i na wyjazdach. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-08-12

Sezon 2021/2022 - Podsumowanie jesieni

Nowy sezon to i nowe nadzieje radzionkowskich kibiców.
Nadzieje na lepsze wyniki, lepszą postawę naszego klubu i przede wszystkim nadzieje na powrót do normalności po poprzednim sezonie w którym przez panującą pandemię i obostrzenia nie do końca mogliśmy wspierać Ruch Radzionków tak, jak byśmy chcieli.
Sezon 2021/2022 zaczynamy od domowego spotkania z Łaziskami Górnymi, jednak za nim piłkarze wybiegli na boisko to dzień wcześniej odwiedziliśmy drużynę na treningu, by zmobilizować ich do walki w nowym sezonie.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2022-02-01

Opis rundy jesiennej 2020/2021

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do długich i obszernie opisanych podsumowań w wykonaniu fanatyków Ruchu Radzionków, jednak tym razem opis rundy jesiennej będzie całkowicie inny.
Powód prosty – Pandemia, która „zamroziła” ruch kibicowski na całym Świecie.
Wróciliśmy na stadiony tylko na chwilę i to w ograniczonej liczbie, jednak nawet tym nie mogliśmy się długo nacieszyć, ponieważ po kilku kolejkach obiekty sportowe znowu zostały zamknięte dla kibiców i ten stan utrzymał się już do końca.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-12-23

Pracowita jesień - podsumowanie

Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca i czas na tradycyjnie podsumowanie najciekawszych meczów i momentów w wykonaniu radzionkowskich kibiców. Trzecią ligą niestety długo się nie nacieszyliśmy, ponieważ po jednym sezonie nastąpił znowu spadek do szarej, ale dobrze nam znanej IV ligi.
Po spadku wielu kibiców miało żal do naszego kluby, ponieważ nie zrobili nic, by utrzymać 3 ligę w Radzionkowie, a nawet wyglądało to tak, jak by im nie zależało i tylko odliczali do powrotu na stare śmieci. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-02

III liga runda wiosenna - podsumowanie

Tak zwariowanej rundy dawno w Ruchu Radzionków nie było i niestety sezon 2018/2019 nie zakończył się dla nas happy endem. Po rundzie jesiennej mało kto by pomyślał, że zaliczymy spadek, bo przecież na boisku w Orzechu radziliśmy sobie dobrze i na wyjazdach też nie było najgorzej. Drużyna uplasowała się w okolicach środka tabeli i kwestia utrzymania to było zwycięstwo w paru meczach … no właśnie ale Ruch nie wygrał nawet tych paru.
Zaczęliśmy dobrze, bo od zwycięstwa na otwarcie nowego boiska, później przywiezione punkty z trudnego terenu z Pawłowic Śląskich i to by było na tyle.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-07-30

Podsumowanie jesieni - III liga 2018/2019

Przed meczem barażowym z Polonią Bytom mało kto wierzył, że uda nam się wygrać i awansować do III ligi.
Mieliśmy świadomość, że w Bytomiu ciśnienie na awans było znacznie większe niż u nas, może z tego względu, iż tam jest ładowana większa kasa w drużynę, a piłkarze nie muszą zjeżdżać na dół do kopalni przed swoimi meczami.
Jednak życie kolejny raz pokazało, że pieniądze to nie wszystko i nasza drużyna pokazała charakter najpierw remisując w Bytomiu, a później wygrywając u siebie i to My awansowaliśmy do III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-11

Awans jest nasz ! Podsumowanie wiosny 2017/2018

Przed rundą wiosenną mało kto w klubie wierzył w to, że uda nam się dogonić Szombierki Bytom, które bez dwóch zdań zdominowały rozgrywki i odważnie kroczyły ku trzeciej lidze.
Od pierwszego wiosennego meczu sytuacja jednak się zmieniała, a Cidry jak kamień wystrzelony z procy „rozbijał” wszystkich przeciwników na murawie i dzięki temu mieliśmy tak wspaniałą, radosną i dziką końcówkę sezonu, że nawet nikt nie spodziewał się tego, że po sezonie będziemy patrzeć na tabelę III ligi, a nie IV. Ale po kolei … [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-09-17
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04