Podsumowania sezonów

Opis rundy jesiennej 2020/2021

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do długich i obszernie opisanych podsumowań w wykonaniu fanatyków Ruchu Radzionków, jednak tym razem opis rundy jesiennej będzie całkowicie inny.
Powód prosty – Pandemia, która „zamroziła” ruch kibicowski na całym Świecie.
Wróciliśmy na stadiony tylko na chwilę i to w ograniczonej liczbie, jednak nawet tym nie mogliśmy się długo nacieszyć, ponieważ po kilku kolejkach obiekty sportowe znowu zostały zamknięte dla kibiców i ten stan utrzymał się już do końca.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-12-23

Pracowita jesień - podsumowanie

Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca i czas na tradycyjnie podsumowanie najciekawszych meczów i momentów w wykonaniu radzionkowskich kibiców. Trzecią ligą niestety długo się nie nacieszyliśmy, ponieważ po jednym sezonie nastąpił znowu spadek do szarej, ale dobrze nam znanej IV ligi.
Po spadku wielu kibiców miało żal do naszego kluby, ponieważ nie zrobili nic, by utrzymać 3 ligę w Radzionkowie, a nawet wyglądało to tak, jak by im nie zależało i tylko odliczali do powrotu na stare śmieci. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-02

III liga runda wiosenna - podsumowanie

Tak zwariowanej rundy dawno w Ruchu Radzionków nie było i niestety sezon 2018/2019 nie zakończył się dla nas happy endem. Po rundzie jesiennej mało kto by pomyślał, że zaliczymy spadek, bo przecież na boisku w Orzechu radziliśmy sobie dobrze i na wyjazdach też nie było najgorzej. Drużyna uplasowała się w okolicach środka tabeli i kwestia utrzymania to było zwycięstwo w paru meczach … no właśnie ale Ruch nie wygrał nawet tych paru.
Zaczęliśmy dobrze, bo od zwycięstwa na otwarcie nowego boiska, później przywiezione punkty z trudnego terenu z Pawłowic Śląskich i to by było na tyle.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-07-30

Podsumowanie jesieni - III liga 2018/2019

Przed meczem barażowym z Polonią Bytom mało kto wierzył, że uda nam się wygrać i awansować do III ligi.
Mieliśmy świadomość, że w Bytomiu ciśnienie na awans było znacznie większe niż u nas, może z tego względu, iż tam jest ładowana większa kasa w drużynę, a piłkarze nie muszą zjeżdżać na dół do kopalni przed swoimi meczami.
Jednak życie kolejny raz pokazało, że pieniądze to nie wszystko i nasza drużyna pokazała charakter najpierw remisując w Bytomiu, a później wygrywając u siebie i to My awansowaliśmy do III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-11

Awans jest nasz ! Podsumowanie wiosny 2017/2018

Przed rundą wiosenną mało kto w klubie wierzył w to, że uda nam się dogonić Szombierki Bytom, które bez dwóch zdań zdominowały rozgrywki i odważnie kroczyły ku trzeciej lidze.
Od pierwszego wiosennego meczu sytuacja jednak się zmieniała, a Cidry jak kamień wystrzelony z procy „rozbijał” wszystkich przeciwników na murawie i dzięki temu mieliśmy tak wspaniałą, radosną i dziką końcówkę sezonu, że nawet nikt nie spodziewał się tego, że po sezonie będziemy patrzeć na tabelę III ligi, a nie IV. Ale po kolei … [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-09-17

Podsumowanie rundy jesiennej 2017/2018

Przerwa zimowa to dobry okres na to, by podsumować rundę jesienną w naszym wykonaniu.
Staramy się to robić od kilku lat, by w przyszłości można było wrócić do danego sezonu i powspominać co się w nim wydarzyło. A być może ktoś kiedyś wyda książkę o naszych kibicach? I takie podsumowania było by dobrą bazą pod taką opowieść. Oczywiście wszystko regularnie publikujemy na naszej stronie ultrasruch.com, którą prowadzimy nieprzerywanie od około 12 lat. Jest to jedna z najstarszych, kibicowskich stron w Polsce i na pewno jesteśmy z tego dumni, że portal nadal jest aktualizowany, gdy obok nas działają „pejsbuki” i inne „nowoczesne” wynalazki.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-01-12

Czas letnich rozliczeń. Podsumowanie wiosny 2016/2017

Wraz z końcem czerwca, gdy promienie słońca ogrzewają powietrze na potęgę i rozpoczął się oficjalnie sezon wakacyjny, przyszedł czas podsumowań kończącej się rundy wiosennej. Rundy "dziwnej", ze względu na przeboje z wyjazdami, zakończonej drugim miejscem w lidze i pechową porażką w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.
Sportowo tym samym zostajemy w tym samym od lat miejscu.
Dziś jednak nie o aspektach futbolowych, a związanych z tym co "tygrysy lubią najbardziej"...

    [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-07-01

Nadal w tym samym miejscu. Podsumowanie jesieni 2016/2017

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2016/2017 i tradycyjnie czas na podsumowanie tego co wydarzyło się na trybunach podczas ligowych spotkań.
Runda ta wypadała całkiem przyzwoicie w naszym wykonaniu, zarówno u siebie jak i na wyjazdach.
Szczególnie na uwagę zasługują wyjazdy, które zaliczyliśmy prawie wszystkie. Trzeba również wziąć po uwagę fakt, że jest to już nasz trzeci sezon w 4 lidze i niektórych kibiców ciężko namówić do tego, aby trzeci raz jechać np. do Grodźca.  
Mecze domowe to głównie dwa najważniejsze spotkania w tej lidze, czyli Gwarek oraz Szombierki i na tych meczach swoje możliwości pokazała grupa Ultras South Inferno. W obu przypadkach główną rolę odgrywała pirotechnika. [Czytaj dalej]
Dodane: 2016-12-22

Podsumowanie sezonu 2015/2016

Sezon 2015/16
Runda jesienna
To co kiedyś było tylko koszmarem teraz stało się faktem. Kolejny rok w IV lidze, w której po przegranych barażach zadomowiliśmy się na dobre, raczej bez perspektyw na szybkie wydostanie się z tego bagna. Jednak prawdziwych fanatyków poznaje się nie po tym jak są przy klubie, gdy ten osiąga sukcesy, a w momencie największych kryzysów.
Rundę jesienną przyszło nam rozpocząć od spotkania u siebie z Górnikiem Piaski. Pierwszy mecz przy Narutowicza raczej nie zasłużył na większą uwagę. [Czytaj dalej]
Dodane: 2016-06-24

Runda wiosenna 2014/2015 - podsumowanie

Runda wiosenna sezonu 2014/2015 przebiegła szybciej niż mogło by się to wydawać i na pewno nie mogliśmy narzekać na nudę, ponieważ wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, a punkt kulminacyjny miał miejsce w Knurowie na meczu z Concordią.
Przeżyliśmy wyjazd, który każdy z nas na swój sposób zapamięta do końca życia.
Wydarzenia z Knurowa, gdzie policja zabiła fanatyka Concordii, miały wpływ na dalszą część sezonu, ponieważ nałożono na nas rekordową karę w postaci pół rocznego zakazu wyjazdowego, a przecież czekał na nas jeszcze mecz barażowy o III ligę, gdzie nie mogliśmy oficjalnie jechać.
Piłkarsko wielkim rozczarowaniem zakończyła się runda jesienna jak i cały sezon.
Mieliśmy awansować bez problemu, bo warunki w Radzionkowie były do tego znakomite i nikt nawet nie myślał o tym, że ponownie zostaniemy w IV lidze, a jednak stało się inaczej ... [Czytaj dalej]
Dodane: 2015-08-09
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04