Sezon 2022/2023

Ruch Radzionków walczy do końca!

Piłkarski sezon zawitał do Radzionkowa i to w zdecydowanie lepszej aurze, niż tydzień temu w Katowicach, gdzie przy mrozie i śniegu 45 kibiców dopingowało Ruch Radzionków. W sobotnie popołudnie było tak, jak być powinno – ciepło, słoneczko świeciło i rzeczywiście było czuć tą wiosnę.
Część osób spędziła już czas na wyjeździe do Katowic, a teraz mieliśmy okazję ponownie zbić pionę z kibicami, których nie widzieliśmy całą zimę.
Wiadomo, że mijamy się na ulicy, imprezujemy razem czy widzieliśmy się na spotkaniu Świątecznym, ale mimo wszystko mecz to mecz i tu jest ta prawdziwa atmosfera. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-03-19

Zimowy początek rundy

W sobotę nasz Ruch Radzionków rozpoczął rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Wiosenna tylko z nazwy, bo spotkanie odbyło się w zimowej aurze i od rana nad Śląskiem padał intensywny Śnieg. Prawie wszystkie mecze zostały odwołane, lecz nasz pojedynek z Rozwojem Katowice odbył się zgodnie z planem, ponieważ Rozwój ma nowy stadion ze sztuczną murawą. [Czytaj dalej]
Dodane: 2023-03-13

Runda jesienna zakończona w Mysłowicach

Meczem z Unią w Mysłowicach zakończyliśmy rundę jesienną sezonu 2022/2023.
Na stadionie w dzielnicy Mysłowic - Kosztowej, pojawiło się 18 kibiców Ruchu Radzionków, którzy kilka razy zaznaczyli swoją obecność.
Niestety piłkarze kolejny raz zagrali poniżej oczekiwań, remisując 1:1 z przedostatnią drużyną w tabeli, która przez całą rundę zdobyła tylko 9 pkt.
W rundzie jesiennej zaliczyliśmy wszystkie wyjazdy.
Dodane: 2022-11-16

Hit na zakończenie rundy jesiennej

Na ten mecz czekaliśmy w zasadzie całą rundę jesienną, bo dopiero w ostatniej, domowej kolejce przyjechał dobrze nam znany KS Myszków.
W latach poprzednich każde spotkanie domowe z Myszkowem było wyjątkowe z tego względu, że zawsze się coś działo – oprawy, bluzgi czy nawet próba skrojenia flagi i wiadome było, że i tym razem będzie ciekawie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-11-13

Zielone znużenie. Zwycięskie derby przy Modrzewskiego

Ukochany pub, kochanka z odległego miasta, szczyt w Tatrach, stary film, ulubiona książka, restauracja w Sopocie czy polana gdzie za dzieciaka kopałeś piłkę z przyjaciółmi. Są takie miejsca, rzeczy i ludzie, do których regularnie wracamy, do których to wracać lubimy. Sentymenty, preferencje czy zainteresowania przyciągają nas do nich raz po raz, niczym grubego misia z kreskówki naczynie z miodem. Dla wielu kibiców Ruchu takim miejscem nie okazał się jednak olschoolowy stadion przy Modrzewskiego w Bytomiu. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-11-04

Tylko remis z rezerwami Zagłębia Sosnowiec

Sezon 2009/2010 - domowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec, który wśród kibiców z Radzionkowa wzbudził ogromne zainteresowanie.
Nasz młyn liczył wtedy około 400 osób, a cała trybuna po stronie budynku klubowego była mocno zapełniona. To już są tylko wspomnienia, a gdyby przenieść z wtedy sam młyn na obecny Orlik, to byśmy zajęli 3/4 całej trybuny. Czas powrócić do rzeczywistości i zejść na ziemię. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-10-24

Dramat w Zbrosławicach

Zbrosławice – Niewielka miejscowość w Powiecie Tarnogórskim, oddalona od Radzionkowa o parę kilometrów. Miejscowość, która znana jest raczej ze sportów konnych, a nie piłki nożnej.
Mimo tak bliskiej odległości, nie mieliśmy jeszcze okazji do tego, by dopingować Cidry na stadionie Dramy.
Chociaż słowo „Stadion” to dużo powiedziane, bo to była po prostu jedna trybunka plus barak dla piłkarzy.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2022-10-17

Dowód dominacji, czyli październikowa uczta fanatyków Ruchu.

Są w roku dni inne niż wszystkie, inne niż inne. Są dni, które w kalendarzu świecą się jasną łuną w podświadomości osoby przesuwającej czerwony prostokącik po planszy z datami. Nie chodzi tutaj o święta państwowe czy kościelne. Bynajmniej. Bywają dni absolutnie wyjątkowe!
A z uwagi na to, iż dane jest mi redagować stronę poświęconą wesołym przygodom kibiców Ruchu Radzionków, opowiem wam o sobocie.
Są bowiem takie soboty, na które prawdziwy fanatyk czeka z rozrzewnieniem. Takim też wyjątkowym dla nas dniem był pierwszy października.
  [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-10-10

Piast II Gliwice - Ruch 4:4 (Relacja)

Gdy część osób „odpoczywała” jeszcze po piątkowym melanżu lub tygodniowej pracy, My budzimy się dosyć wcześnie, robimy szybką kawę i wyruszamy z domów na zbiórkę, bo przed nami kolejny wyjazd za Ruchem Radzionków.
Spotkania rozgrywane np. o godzinie 11:00 mają na pewno swoje wady i zalety.
Wiadomo, nie każdemu taka godzina odpowiada, inni znów w pełni zadowoleni są z tego, że sobota zaczyna się od wyjazdu!
Mecz z liderem, Piastem II Gliwice został rozegrany na stadionie Carbo Gliwice, gdzie mieliśmy okazję wspierać Cidry kilka lat temu. [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-09-25

Wyjazd rzecz Święta. Relacja z Częstochowy - Świętego miasta.

Częstochowa - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, choć jego mieszkańcy niezbyt chętnie przyznają się do tego podziału administracyjnego. Problem w tym, że do łódzkiego też im daleko. Od lat częstochowianie marzą o własnej enklawie, na wzór PRL-owskiego częstochowskiego, tyle że byłby to twór równie niemrawy, co województwo opolskie albo i kurwa gorzej. Może jak Papszun jebnie z Rakowem majstra i jakimś zrządzeniem losu wtoczą się chociaż do Ligi Europy to dostaną prezent od Jarka, za wybitne zasługi dla polskiej piłki nożnej na przestrzeni ostatnich lat? [Czytaj dalej]
Dodane: 2022-09-16
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04