Z kart historii: Ruch Radzionków - Śląsk Wrocław 09.04.2003

Piłkarzom Ruchu i Śląska spotkanie zaległej osiemnastej kolejki, przełożonej z powodu niesprzyjającej aury, przyszło, jak na złość rozegrać w zimowych warunkach. I chyba tylko tym faktem usprawiedliwiać można niską frekwencję (mniej jak 500 osób), bo mecz, zarówno pod względem sportowym, jak i na trybunach zapowiadał się ciekawie. Wszakże Śląsk to rywal w walce o utrzymanie, a jego kibiców śmiało zaliczyć można do krajowej czołówki, dlatego też i w przypadku fanów Śląska mówić można o małym rozczarowaniu, gdyż liczba około trzydziestu osób (do tego ewentualnie dodać można jeszcze kilka osób niewpuszczonych na stadion) na pewno jest zdecydowanie mniejsza od tej, jakiej można było się spodziewać.


W okolicach stadionu zauważyć dało się grupki kibiców Polonii Bytom, którzy jak „wróble ćwierkały” szykowali się tego dnia na fanów Śląska (to pokłosie tragicznych wydarzeń we Wrocławiu, przy okazji meczu Śląska z Arką), jednak zarówno przed jak i po meczu na ulicach było raczej spokojnie.
Być może przez psiarnię, bo ta na stadionie i w jego okolicach w porównaniu do innych spotkań zgromadziła w tym dniu naprawdę pokaźne siły.
W młynie Cidrów tym razem umiejscowionym na łuku, czyli w innym miejscu niż zazwyczaj, zebrało się 120 może 130 osób.
Na ogrodzeniu pojawiły się dwie flagi, machano także trzema flagami na wędkach.
Na rozpoczęcie spotkania wyrzucone zostały serpentyny i konfetti, jednak raczej w skromnych ilości.
Po bramce dla Ruchu odpalonych zostało siedem rac, wystrzeliły także dwie petardy hukowe.
Jeszcze jedna raca, która nie wiedzieć czemu nie została wykorzystana w pierwszej połowie, zaprezentowana została w końcowych fragmentach meczu.
Doping, w pierwszej połowie prowadzony właściwie bez zastojów, w drugiej już niestety zdecydowanie „siadł”.
Odwrotnie kibice Śląska – w pierwszej połowie ograniczyli się jedynie do kilku okrzyków, natomiast w drugiej prowadzili śpiewy już przez cały czas, momentami zagłuszając niemrawo poczynających sobie w tej części spotkania fanów Ruchu Radzionków.
Wrocławianie przywieźli ze sobą flagę „Dolnoślązacy”.
Dodane: 2022-07-30
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04