Lidera mamy !!

Kto by się tego spodziewał, że po problemach finansowych i kadrowych w czasie przerwy zimowej, nasz zespół po trzech kolejkach wywalczy komplet punktów i wskoczy na pozycję lidera IV ligi !Przed wyjazdem do Grodźca w naszym środowisku panowała dobra atmosfera i staraliśmy się wszystkich namówić, by pojechali na ten mecz z kilku, ważnych powodów. Pierwszy to oczywiście fakt, że Grodziec był zawsze ciekawym terenem dla nas i za każdym razem różne rzeczy się tam działy.  Kolejna sprawa to w tej rundzie wyjazdów mamy niewiele i dopiero pod koniec maja prawdopodobnie będziemy mogli wspierać nasz klub na wyjeździe. No i trzy – drużyna wraca na odpowiedni tor i potrzebowała naszego wsparcia na tym trudnym terenie (Grodziec tydzień wcześniej wygrał na Szombierkach).

Zgodnie z planem do Grodźca wyruszyliśmy wypełnionym autokarem oraz kilka osób na miejsce dojechało na własną rękę i ostatecznie w sektorze gości pojawiło się 61 kibiców Ruchu Radzionków.
Na płocie zostały wywieszone dwie flagi : gotyk Ultras i Ruch.
Miejscowy klimat oczywiście bez zmian. Ponownie „młyn” miejscowych był za ogrodzeniem stadionu i z minuty na minutę liczba fanów tam wzrastała podobnie jak liczba obalonych butelek wina i wódki.
Stadion również odwiedziła ekipa z pod znaku „ZS” i w pewnym momencie było nawet bardzo blisko starcia, jednak ostatecznie do niczego nie doszło, chyba z powodu dużej liczby policji za naszym sektorem. Każdy też pamięta jak się kończyły nasze poprzednie „przygody” w Grodźcu.
Nasza drużyna wygrała 1:0 na tym trudnym terenie i po meczu dziękujemy piłkarzom właśnie za te trzy punkty.
Droga powrotna się znacznie wydłużyła, ponieważ nasz autokar nie był w stanie zawrócić przy stadionie i policja prowadziła nas przez okoliczne wiochy, by objechać obiekt RKSu.
Dzień później swój mecz przegrały Szombierki i dzięki temu wskoczyliśmy na fotel lidera – tydzień przed derbami właśnie z Szombierkami ! Będzie się działo !

Dodane: 2018-04-09