Bezdomny Ruch - media o naszym problemie

Wraz z bardzo dobrą postawą naszej drużyny i zdecydowaną przewagą punktową nad resztą zespołów, coraz głośniej mówi się o naszym problemie ze stadionem. Media zwróciły uwagę na to, że jesteśmy ewenementem na skalę krajową jak i Światową, ponieważ klub, który jest najlepszą wizytówką miasta nie ma swojego obiektu piłkarskiego. Władze nie potrafią docenić tego, że Radzionków w Polsce kojarzony jest tylko i wyłącznie z Cidrami czy takimi osobami jak Marian Janoszka. W przyszłym roku będziemy świętować stu lecie klubu - jesteśmy jednym z najstarszych klubów w Polsce i niestety przez nieudolność władz to historia klubu może się zatrzymać właśnie w te okrągłe urodziny.
Do tej pory w mediach informacje o naszych problemach pojawiały się bardzo rzadko, jednak w ostatnim czasie nastąpił całkowity zwrot wydarzeń i wszystkie lokalne gazety czy programy telewizyjne poruszyły temat braku stadionu w Radzionkowie. Czy w ogóle przypominacie sobie jakieś miasto, które nie ma w swoim mieście stadionu? Oczywiście na pierwszą myśl ciężko wyszukać taką miejscowość, na pewno w Polsce się znajdzie, ale czy z tak ważną drużyną jak Ruch Radzionków? Dzięki komu Polska usłyszała o małym miasteczku z Górnego Śląska? Tylko i wyłącznie dzięki nam!

"Wystarczyło wydać 800 tys. zł a Ruch Radzionków mógłby grać na swoim starym stadionie do czasu, aż powstanie jakiekolwiek pełnowymiarowe boisko w mieście Radzionków. Czyżby władzom miasta Radzionków zabrakło wyobraźni? Czy też było to celowe działanie? Jak sądzicie?"
Taki wpis zamieścił na swoim profilu polityk Józef Korpak i trudno się z tym nie zgodzić. Jeśli miasto nie ma pieniędzy na wybudowanie stadionu to dlaczego nie przeznaczono 800 tyś. zł. na wykupienie obecnego obiektu, aby przedłużyć "życie" dla Ruchu Radzionków.

Oczywiście swój głos zabrał również sprawca całego zamieszania, a raczej sprawca wstydu dla całego miasta - Burmistrz Gabriel Tobor.
W wywiadzie dla radia chwalił się tym, że mocno pomaga Ruchowi Radzionków, jednak to zna sprawę od środka to wie, że takie opowieści może sobie włożyć między bajki. Gabriel Tobor cały czas wspomina o targowisku zarządzamy przez nasz klub. Ale przecież to Targowisko zawsze było od Ruchu Radzionków i zostało postawione na miejscu, gdzie kiedyś znajdował się nasz stadion. Poza tym nasz klub ponosi koszta w utrzymaniu tego miejsca, w opłaceniu terenu i część kwoty Ruch oddaje do ... Urzędu Miasta. O tym oczywiście nie wspomni, a gdyby były z tego tak wielkie pieniądze jak niektórzy sobie wyobrażają, to przecież nasz klub by nie grał w 5 lidze i nie pozbywał się zawodników przez problemy finansowe.
Kolejna sprawa ciągle powtarzana przez Gabriela Tobora to pomoc finansowa miasta dla drużyn młodzieżowych. Jest ona tak "wielka", że nie wystarcza na pokrycie kosztów związanych z dojazdem grup młodzieżowych na swoje mecze.

Piłkarze grają i wygrywają, na meczu z Szombierkami pojawiło się prawie tysiąc kibiców, wszyscy domagają się nowego stadionu (Nie orlika czy boiska), a co przyniesie przyszłość? gdzie będziemy świętować stu lecie czy rozgrywać mecze być może w III lidze? Trudno powiedzieć, bo na dzień dzisiejszy sytuacja klubu jest tak bardzo skomplikowana, że nie ma drugiego takiego klubu w Polsce z takimi problemami.
Oczywiście ten los zgotował nam Urząd Miasta z Gabrielem Toborem na czele, dla którego nasza Duma jest niczym, dla którego historia klubu jest nieważna, bo ważniejsze są inne, mało potrzebne, przeważnie wyśmiane przez mieszkańców inwestycje.
Do tej pory mieszkańcy Radzionkowa niechętnie wypowiadali się na temat nowego stadionu, bo każdy by chciał coś dla siebie w tym mieście.
Jedni kolejne inwestycje na Księżej Górze (chociaż tam już jest tyle rzeczy,  że brakuje tylko lądowiska dla UFO), inni oczekują nowych dróg czy basenu ale można również zauważyć, że mieszkańcy coraz poważniej podchodzą do tego, że Ruch Radzionków nie ma własnego domu i coraz głośniej o tym problemie można usłyszeć na mieście, nawet wśród "zwykłych" mieszkańców, którzy raczej nie interesują się piłką nożną.

Poniżej dołączamy linki do strony, które wspomniały o problemach naszego klubu:

http://stadiony.net/aktualnosci/2018/04/radzionkow_stadionu_nie_ma_jest_wstyd
http://www.sportslaski.pl/info/boisko-bezdomnych-cidry-obce-we-wlasnym-miescie.html
https://tvs.pl/informacje/co-dalej-ze-stadionem-ruchu-radzionkow-wideo/
https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/bezdomny-ruch
Dodane: 2018-05-01
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04