Cidry w trasie - ostatni ligowy mecz

Meczem w Poraju zakończyliśmy udany sezon piłkarski, bo pomimo problemów finansowych nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w ligowej tabeli i przed nami pozostał już tylko pojedynek barażowy z Polonią Bytom. Na mecze z Polonią Poraj do tej pory większego ciśnienia nie było i przeważnie pojawialiśmy się tam symbolicznie, jednak teraz postanowiliśmy się bardziej zmobilizować z racji tego, że był to właśnie ostatni ligowy mecz Ruchu Radzionków.

Wyjazd do Poraja organizowaliśmy oficjalnie dla wszystkich kibiców, lecz dla odmiany nie podróżowaliśmy wynajętym autokarem, a samochodami.
Jak na nasze warunki to był to rekord wyjazdowy pod względem ilości samochodów, a wszyscy kibice pod każdym względem spisali się bardzo dobrze i nie było problemów organizacyjnych.
Ostatecznie na stadionie w Poraju pojawiło się 56 kibiców Ruchu z jedną flagą. Zajęliśmy miejsca na sektorach gospodarzy, choć na początku ochrona uparła się, byśmy byli w sektorze gości, jednak postawiliśmy na swoim jak za każdym razem będąc w Poraju i zajęliśmy miejsce z boku sektora.
Pierwsza połowa to piknik. Wódka, zimne piwo, sporadyczny doping i tylko grilla zabrakło.
W drugiej natomiast już pełna zabawa na trybunie. Głośny doping, prawie wszyscy bez koszulek no i na potrzeby derbów z Polonią Bytom przerobione zostały niektóre piosenki.
Drużyna zremisowała 2:2, ale pierwsze miejsce mieliśmy już zapewnione więc w składzie zagrało dużo młodych zawodników, którzy spisali się całkiem dobrze.
Po meczu część osób wbiegła na murawę by osobiście podziękować drużynie za ten cały sezon. Oczywiście odpowiednio też ich zmobilizowaliśmy na baraż z Polonią Bytom.


Dodane: 2018-06-10
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04