Mamy licencję na grę w 3 lidze

Mimo wakacji i ligowej przerwy to sporo się dzieje wokół Ruchu Radzionków i praktycznie każdego dnia docierają do nas różnego typu informacje o Cidrach. Z jednej strony widzimy jak nasz stadion jest rozbierany kawałek po kawałku, a z drugiej strony czytamy o nowych zawodnikach z wyższych lig, którzy wzmocnili Ruch. Jednak do wczoraj nierozwiązania była najważniejsza kwestia, czyli licencja na grę w 3 lidze.
Do tej pory zarząd klub wszystkich uspokajał, że to kwestia czasu, by otrzymać licencję, lecz jak widać trzecia liga to nie czwarta i trzeba było się o nią mocno postarać ale udało się!Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Licencyjnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Klub Sportowy Ruch Radzionków otrzymał licencję na grę w trzeciej lidze w sezonie 2018/19.
Przyznanie licencji było tak przedłużane, ponieważ trzeba było wyjaśnić pewne kwestie finansowe naszego klubu.
Władze Ślaskiego ZPN-u obiecały nagrodę finansową dla zwycięscy pojedynku barażowego, lecz ostatecznie wycofały się z tego pomysłu i Ruch nie otrzymał ani złotówki. Co ciekawe, gdy trzeba było nas karać za prezentowane oprawy na trybunach, to do tego byli pierwsi, ale gdy trzeba było wynagrodzić wysiłek to nagle pomysł upadł i nikt o nim nie słyszał.
Druga sprawa to miejsce do rozgrywania spotkań ligowych. Nasz dotychczasowy obiekt jest wyburzany, a przez nieudolność władz Radzionkowa, do tej pory w mieście nie powstał żaden stadion dla dumy miasta, a Burmistrz Gabriel Tobor wraz ze swoimi ludźmi doskonale wiedzieli, kiedy będziemy musieli opuścić stadion przy Narutowicza 11.
Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęła drużyna Sokoła Orzech i tam w rundzie jesiennej będziemy wspierać Ruch Radzionków w meczach "domowych". Oczywiście kto był w Orzechu to wie jak wygląda te boisko, dlatego nasz klub musiał je dostosować na potrzeby III ligi.
Na wiosnę prawdopodobnie wrócimy do Radzionkowa, bo zostanie już ukończony "Orlik" dla dzieci, gdzie będziemy rozgrywać pozostałe mecze w III lidze.


Dodane: 2018-07-19
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04