Dwa tygodnie do startu. Co słychać w Ruchu ?

Do pierwszego meczu w rundzie wiosennej pozostało już tylko dwa tygodnie i coraz bardziej czuć ciśnienie związane z marcem, ponieważ w tym miesiącu będzie się sporo działo.
W pierwszym meczu czeka nas wyjazd na rezerwy Miedzi Legnica, a tydzień później derby z Gwarkiem Tarnowskie Góry i zarazem mecz otwarcia „Orlika” przy sztucznym oświetleniu.
Póki co nasza drużyna ciężko pracuje by dobrze się zaprezentować w lidze, choć wyniki sparingów niestety za ciekawie nie wyglądają. 
Ruch Radzionków póki co wygrał jeden sparing z Polonią Łaziska Górne aż 9:0 i raz spotkanie zakończyło się remisem 1:1 z LKS Bełk.
Cała reszta czyli pięć sparingów przegraliśmy i to bardzo wysoko.
ROW Rybnik pokonał nas aż 5:1 czy Ruch Zdzieszowice 6:2.
Nasz zespół tej zimy ma wyjątkowo spore problemy kadrowe dlatego też nie było sparingu, gdzie w całości mógł zagrać podstawowy skład no i trzeba też wziąć pod uwagę warunki w jakich trenują Cidry.
W dzisiejszych czasach każdy mniejszy lub większy klub ma boisko ze sztuczną nawierzchnią w swoim mieście i w Radzionkowie również takie jest ale … no właśnie, jest wyłączone z użytku, ponieważ miasto nie pomyślało o tym, że w zimę może spaść śnieg i zabrakło już pieniędzy na maszynę do odśnieżania nowego Orlika, gdzie wiosną mamy rozgrywać mecze ligowe.

Jeśli chodzi o transfery to tradycyjnie nasz klub skupił się na młodych zawodnikach z naszych okolic i do drużyny dołączył między innymi syn Piotrka Rockiego, Kevin, który wcześniej grał w drużynie juniorów Ruchu Chorzów. Jeśli będzie dawał z siebie na boisku tyle co tata, to na pewno będzie z niego duży pożytek.
Kolejnym ciekawym zawodnikiem, który będzie reprezentował żółto-czarne barwy jest Amine Mohamed Boudguiga. Tunezyjczyk wcześniej grał w Czarnych Kozłowa Góra i był czołowym zawodnikiem w A Klasie i jeśli nadal utrzyma wysoką formę strzelecką jak w sparingach, bo Amine już pięć razy trafiał do siatki rywala, to może to być jeden z lepszych zawodników w drużynie Ruchu.
Trzecim piłkarzem o którym warto wspomnieć jest Szymon Małecki, który na zasadzie wypożyczenia dołączył do nas z GKSu Katowice.
Szymon w jednym ze sparingów strzelił już trzy bramki.
Co ciekawe część kibiców GKSu Katowice jest mocno zawiedziona, że klub wypożyczył tak dobrze zapowiadającego się młodzieżowca do innej drużyny.

Nadal trwa zbiórka pieniędzy na opłacenie kosztów wyjazdów naszej drużyny.
Do tej pory do zbiórki dołączyło 152 kibiców, a kwota jaka jest zebrana na obecną chwilę to 8964 zł, czyli niewiele brakuje do tej „dyszki”, a potrzebna kwota to 19 000 zł.
Na uwagę zasługuje jeden ze starszych kibiców, który przelał aż 2000 zł !
Zachęcamy również innych do pomocy i udostępniania adresu ze zbiórką.

-> https://zrzutka.pl/cidry-on-tourDodane: 2019-02-24
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04