Wstyd na całą Polskę. Mecz otwarcia z Gwarkiem przełożony !

No i stało się to co miało stać, czyli pierwszy mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który miał być meczem otwarcia "Orlika" nie odbędzie się.
Od dłuższego czasu budowa tego obiektu budziła wiele wątpliwości, choć była pewna grupa ludzi, którzy mówili, że wszystko idzie zgodnie z planem.
Nawet prezes naszego klubu wielce chwalił władze miasta i jak sam mówił "Nie mogę się doczekać pierwszego meczu w Radzionkowie" ... i jeszcze wszyscy poczekamy na ten pierwszy mecz.

Przez ostatnie tygodnie coraz głośniej mówiło się o tym boisku, że wiele rzeczy nie zostało dopracowanych i nawet boisko nie zostało odebrane przez władze Związku Piłkarskiego. W trakcie zimy Orlik stał pusty, a dzieci i piłkarze Ruchu Radzionków znowu musieli jeździć po okolicznych miastach, by móc trenować.
Podobno wszystkiemu winny jest ... śnieg, który zablokował dalsze prace na Orliku.
Miasto nie zakupiło specjalnej maszyny do odśnieżania, bo Gabriel Tobor wraz ze swoją załogom liczyli na to, że w tym roku śnieg nie spadnie, a tu taka niespodzianka.
16 marca mieliśmy rozegrać mecz otwarcia, a zarazem derby powiatu i to przy sztucznym oświetleniu.
Niestety spotkanie nie odbędzie się i zostanie przełożone na inny termin.
Dla kibiców Ruchu Radzionków i nie tylko jest to wielkie nieporozumienie i wstyd na całą Polskę.
Jeśli miasto nie potrafi zrealizować budowy zwykłego, małego boiska nazywanego przez nas Orlikiem to możecie sobie wyobrazić jak wyglądają inne inwestycje w tym mieście.
Najpierw problem z wyborem wykonawcy, później problemy z kosztami. Teraz dochodzą kolejne problemy na zakończenie budowy, a przecież tam jest tylko jedna sztuczna murawa i jedna malutka trybuna na ponad 500 osób.
Kilka lat temu Gabriel Tobor obiecywał nam stadion podobnie jak ludzie, którzy w tamtym roku startowali w wyborach do UM. Oni na swoich ulotkach również mieli punkt o budowie stadionu dla Ruchu Radzionków.
Jeżeli miasto nie potrafi w terminie zrobić Orlika to już macie odpowiedź na to, czemu w Radzionkowie nie chcą budowy stadionu dla naszego klubu.
Władze miasta może i by chciały, ale oni po prostu tego nie potrafią zrealizować, dlatego ciągle słyszymy "Bajki" o braku możliwości przejęcia terenów pod budowę stadionu czy już słynne rosnące aronie ...Dodane: 2019-03-08
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04