Pierwszy wyjazd zaliczony. Miedź II Legnica - Ruch 0:0

Kolejny kibicowski rok rozpoczęty.
W sile 40 głów zaakcentowaliśmy swoją obecność na bocznym boisku miejscowej Miedzi w Legnicy.
Tam przyszło nam się zmierzyć z rezerwami tegorocznego beniaminka ekstraklasy. Na inaugurację rundy w naszej ekipie przypada zmiana sposobu organizacji wyjazdów i pierwszy sprawdzian wypada całkiem pomyślnie. Zbieramy się w Radzionkowie z dużą rezerwą czasową i po kilkugodzinnej wycieczce parkujemy autokar pod głównym obiektem rywala.Maszerujemy z obstawą na niewielki sektor gości bocznego boiska, gdzie meldujemy się na ok. godzinę przed meczem.
Sektor ozdabiamy flagą „RR” i mini anty-komuną. Sam mecz właściwie bez historii. Punkt zdobyty po dość trudnym spotkaniu w obecnej sytuacji kadrowej zdecydowanie trzeba szanować. Tego dnia na sektor gości zamawiamy rekordową ilość jedzenia oferowanego przez okoliczne restauracje.
W przerwie kilku z nas załapuje się na drobne mandaty, podbijające niebieskim dzbanom statystyki.
W drugiej połowie natomiast nad Legnicą przechodzi spora ulewa i deszcz towarzyszy nam, aż do powrotu na śląski rejon. Tutaj pojawiamy się ok. 21 kończąc eskapadę.

Wiadomo już, że dzięki wspaniale zorganizowanym urzędnikom miejskim w Radzionkowie pierwszy historyczny mecz domowy … nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Następnym celem na naszej piłkarskiej mapie pozostaje zatem Kluczbork, na który już radzimy wszystkim organizować sobie czas i pieniądze !
Ave Ruch !Dodane: 2019-03-10
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04