Piotr Rocki odchodzi z Ruchu

Siedem lat – tyle spędził Piotr Rocki w Ruchu Radzionków, najpierw jako piłkarz, a później już na ławce trenerskiej. Gdy przychodził do Cidrów wiele osób zastanawiało się nad tym, jak tak znanego piłkarza udało się ściągnąć do tak małego klubu. Rocky reprezentował tak znane klubu jak Legia Warszawa, Górnik Zabrze czy Groclin Grodzisk Wielkopolski.
Będąc w Radzionkowie wielu kibiców myślało, że tylko przez krótki czas będzie u nas zawodnikiem, który przy pierwszych lepszych problemach opuści klub, jednak nic z tego!Piotr Rocki szacunek i uznanie zdobył swoją walecznością i zaangażowaniem nie tylko na zielonej murawie, ale również w życiu codziennym Ruchu Radzionków.
Był liderem na boisku, był ikoną tego klubu, porównywalną nawet do słynnego Mariana Janoszki.
W momencie gdy klub wpadł w problemy finansowe nie uciekał z tonącego statku jak inni piłkarze, a ten statek próbował ratować.
Bardzo zżył się z całym radzionkowskim środowiskiem i na każdym kroku pokazywał, że Ruch Radzionków to nie jest dla niego zwykły klub.
Kto by nie pamiętał jego bramki w meczu z Polonią w Bytomiu i zdjęcie jak całuje nasz herb?
Popularny Rocky dał nam wiele radości, a nawet łez szczęścia.
Nigdy nie unikał rozmów z kibicami, zawsze był szczery i próbował rozwiązywać każdy problem.
Mogliśmy się o tym przekonać miesiąc temu po przegranym meczu w Zdzieszowicach.
Jako ciekawostkę można przypomnieć, że Piotrek już raz żegnał się z Ruchem Radzionków.
Gdy doszedł do wniosku, że kontuzja biodra nie pozwoli mu na granie w piłkę to pożegnał się już z Cidrami na … miesiąc. Później wrócił ale już na ławkę trenerską, gdzie w różny sposób pomagał drużynie i trenerowi. Oficjalnie Piotrek nie mógł być pierwszym trenerem ze względu na brak licencji, ale zawsze był widoczny i zawsze przekazywał swoje doświadczenie młodym zawodnikom Ruchu Radzionków.
Piotrek dziękujemy za te 7 lat, za to wszystko co zrobiłeś dla tego klubu.
Obok Mariana Janoszki jesteś osobą, która wpisała się w historię Ruchu Radzionków i będziesz zawsze w Radzionkowie mile widziany.Dodane: 2019-07-07
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04