South Inferno o oprawie - kulisy, opis i zdjęcia

100 lat Ruchu Radzionków. To brzmi dumnie szczególnie w małym Radzionkowie, gdzie lokalne społeczeństwo mocno żyje Cidrami.
Każdy kto zna historie naszego klubu wie, że nie było łatwo dotrwać do tej setki, bo ciągle mamy pod górkę, ale można powiedzieć - udało się !
Jako grupa ultras South Inferno przygotowania do meczu z Dramą Zbrosławice rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej.
Cel był prosty - by obchody stulecia klubu pozostały na długie lata w pamięci kibiców.


Oczywiście w czasie przygotowań nie mogło obejść się bez problemów, a nawet był moment, że chcieliśmy całkowicie zrezygnować z oprawy, ponieważ nie było miejsca do malowania.
Ten problem powtarza się od lat i nie była to żadna nowość, jednak tym razem sytuacja była kryzysowa.
Na szczęście dzięki pewnej osobie udało się ten problem rozwiązać i mogliśmy robić to co jest naszą pasją i życiem.
Dzięki sporym funduszom zebranym między innymi w poprzednim sezonie czy też ze sprzedaży szalików wydanych na stulecie, mogliśmy sobie pozwolić na wiele czego nie można powiedzieć o Orliku, gdzie jest mała trybuna, ale mamy też dach, który chcieliśmy wykorzystać, a jak nie teraz to kiedy?
Był to nasz debiut z taką formą prezentacji, bo nigdy wcześniej nie była podnoszona sektorowka na linach.
Były pewne wątpliwości, lecz na szczęście wszystko przebiegło po naszej myśli i każdy kibic mógł podziwiać dużą sektorówkę na której namalowano rok powstania klubu, herb i logo połączone z hasłem "Czy awanse, czy spadki, zawsze będziemy tu ... bo tutaj jest nasz klub i tak od lat stu!"
Prezentacja zrobiła na wszystkich wrażenie, jednak nie była to największa sektorówka w historii South Inferno.
Ta na stulecie miała 4,5 metra wysokości i 24 metry szerokość, a np oprawa z Propagandą w 2008 Roku miała 7 metrów wysokość i 25 metrów szerokości.
Nie była to jedyna malowana oprawa w tym dniu.
Chcieliśmy zrobić jeszcze coś specyficznego i od razu pierwsza myśl to "Setunie", które są lubiane na Polskich stadionach.
Jakiś czas temu Setunie pojawiły się na naszych koszulkach i ten motyw został wykorzystany również w tej oprawie.
Najpierw pojawiło się hasło "Setunie na Trybunie" wraz z trzema transparentami na dwóch kijach na których namalowane były butelki wódki.
Po chwili zostały zamienione trzy pierwsze litery z transparentu na płocie i hasło zamieniło się w "Racunie na trybunie".
Oczywiście nie mogło w tym momencie zabraknąć rac które w połączeniu ze stroboskopami dały fajny efekt.
Ogólnie w ciągu całego meczu pojawiło się sporo pirotechniki.
Mecz się odbył przy sztucznym oświetleniu więc musieliśmy to wykorzystać, a jako grupa jesteśmy zdania, że miejsce pirotechniki jest na stadionie, a nie gdzieś na dworcu czy osiedlu.
Po meczu przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę w postaci odpalonych rac przy zgaszonym świetle na całej długości trybuny.
Nigdy wcześniej takie informacje nie były podawane ale całkowity koszt oprawy wyniósł 3282 zł
Zakupiliśmy sporą ilość materiału, farb, pirotechniki czy potrzebne do sektorówki linki i inne akcesoria.
Jako grupa ultras jesteśmy bardzo zadowoleni z opraw przygotowanych na stulecie, bo kolejne raz pokazaliśmy nasz radzionkowski styl mimo, że obecny Orlik do ultrasowania nie jest zbyt dobry, ale jesteśmy zdania, że do każdych warunków trzeba się dostosować.
Niezmiernie doceniamy fakt, że ciągle nam ufacie i przekazujecie swoje pieniądze podczas zbiórek na cele Ultras.
Każda kwota wrzucona do naszej puszki to Wasza cegiełka dołożona do opraw podczas naszych meczów i patrząc na zdjęcia lub filmy musicie wiedzieć, że gdzieś tam jest właśnie Wasz wkład i to dzięki Wam możemy realizować nasze pomysły.
Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomagali nam przy oprawie na stulecie zarówno przed meczem jak i w dniu obchodów.
Stulecie Ruchu Radzionków dla nas przechodzi do historii, a przed nami kolejna "misja" - 15 lecie South Inferno, a świętować będziemy jeszcze w tej rundzie !Dodane: 2019-08-27
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04