Przemsza Siewierz - Ruch 1:3

W dniu wczorajszym 42 kibiców Ruchu pojawiło się w dobrze nam znanym Siewierzu, gdzie już we wcześniejszych sezonach mogliśmy wspierać Cidry, oczywiście na poziomie IV ligi.
W porównaniu z innymi klubami w tej lidze to nigdy Przemsza nie robiła problemów z wpuszczeniem naszej ekipy czego nie można powiedzieć o innych klubach, dlatego był to dopiero nasz pierwszy wyjazd po spadku z III ligi.

Początkowo spotkanie miało się odbyć o godzinie 17:00, jednak na tydzień przed dowiedzieliśmy się, że mecz został przełożony na 11:00 co nie do końca było na rękę niektórym kibicom.
Do Siewierza dotarliśmy autokarem i w zasadzie ledwo do wyjechaliśmy z Radzionkowa i już trzeba było wychodzić pod stadionem Przemszy.
Od razu człowiek zaczął tęsknić za III ligą i tymi długimi trasami.

W Siewierzu mieliśmy ze sobą jedną flagę w barwach narodowych, która dawno nie była wieszana i prowadziliśmy całkiem dobry doping ale swoją cegiełkę do tego dołożyli też piłkarze, którzy zagrali bardzo dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie.
Dzięki dobrej postawie pierwszy pierwszy raz w tym sezonie do Radzionkowa wróciły 3 pkt.
Z rzeczy o których jeszcze warto wspomnieć to sędzia liniowy, który w czasie meczu bardzo przywiązał się do naszego sektora. Miał okazję napić się nawet setuni, jednak praca mu na to nie pozwoliła :)
Podczas powrotu z sektora do autokaru jeden z naszych kibiców zauważył „wolną” tarczę od ochrony, która od razu ląduje w jego rękach. Ochronie za bardzo ten fakt się nie spodobał i po chwili zareagowali bardzo nerwowo ale zostali upomniani przez … policję :)
Teraz znowu nas czeka przerwa w wyjazdach, ponieważ Slavia Ruda Ślaska nie wpuszcza gości, a Śląsk Świętochłowice gra na boisku w Lipinach, gdzie również goście nie są przyjmowani.
Dopiero 12 października będziemy organizować wyjazd na Unię Kosztowy.

Widzimy się już za tydzień na meczu domowym z RKS Grodziec.
Obecność każdego Cidroka obowiązkowa, bo nie będzie to „zwykły” mecz na trybunach !

Dodane: 2019-09-08