"Gdy emocje już opadną ... " Marcin Trzcionka o derbach i nie tylko

Po derbach z Szombierkami Bytom napisano już wiele o naszych trybunach i atmosferze jaka panowała podczas tego spotkania, jednak nie można przejść obojętnie obok wyniku. Choć do 74 minuty utrzymywał się remis 2:2 i nasi piłkarze dominowali na boisku, to mecz zakończył się ostatecznie klęską 2:5.
Trudno wskazać winnego, bo piłkarzom nie można odmówić walki tym bardziej, że to młodzi zawodnicy, którzy grają na tyle ile potrafią.

Wielu kibiców domaga się zmiany na stanowisku prezesa, który dolał jeszcze oliwy do ognia przed derbami, gdzie po udzielonym wywiadzie stwierdził, że jest mu dobrze w 4 lidze (5 klasie rozgrywkowej) i czy taka wypowiedź może motywować piłkarzy ? czy taka wypowiedź daje nadzieje kibicom, którzy wierzą i chcą awansu, którzy chcą powrotu wielkiej piłki do małego Radzionkowa.
Swój głos po przegranym meczu z Szombierkami zabrał również kapitan i obecnie lider Ruchu Radzionków, czyli Marcin Trzcionka.

"Gdy emocję już opadną ... Dzięki !
Ruch Radzionków to Wy - cała ta trybuna i jeszcze więcej ludzi, którzy chcą, a nie mogą być przy nim.
To ludzie, którzy dziennie wykonują robotę o której nie piszą w mediach.
Uwierzcie, że każdy z tych chłopaków zrobi wszystko, by Cidry były jak najwyżej. Potrzeba czasu.
To młodzi zawodnicy, którzy mają klub w serduchu. Którzy po meczu przyszli i przepraszali, że zawiedli. Nie zawiedli! Jestem z nich dumny!
Jako kapitan tego okrętu dziękujemy wszystkim kibicom za rok 2019.
Byliście z nami zawsze i wszędzie. A bywały mecze takie, że człowiek chciał się zakopać pod ziemią.
Dziękujemy!
Budujmy krok po kroku wszyscy razem.
Nie dzielmy, nie kłóćmy się tylko twórzmy wszyscy razem Ruch Radzionków, a takie mecze jak w piątek będą co raz częściej."

Ten wpis tak ważnej osoby jak Marcina Trzcionki daje wiele do myślenia.
Zarówno na boisku jak i na trybunach zakończyliśmy 2019 rok.
Przed nami przerwa zimowa, przerwa w której powinny nastąpić zmiany w klubie i w naszych głowach.
2020 rok musimy powitać mocno zmobilizowani na trybunach i na boisku !

Dodane: 2019-11-17