Wystawa na stulecie Ruchu

Zaraz po meczu z Szombierkami Bytom w Centrum Kultury Karolina pojawiła się wystawa Ruchu Radzionków z okazji stulecia klubu.
Chociaż Cidrom nigdy nie udało się zdobyć Mistrzostwa Polski czy Pucharu Polski, a największym sukcesem był awans do ekstraklasy to wystawa naprawdę zrobiła wielkie wrażenie i cieszyła się przez parę dni ogromnym zainteresowaniem wśród radzionkowskich kibiców.
Na wystawie można było zobaczyć trofea, pamiątki czy fotografie upamiętniające najważniejsze wydarzenia w historii naszego klubu, a nad głowami wisiały koszulki z lat ‘80 i ‘90 w których piłkarze Ruchu odnosili największe sukcesy.
Nie zabrakło również akcentów kibicowskich.
Oprócz naszego niedawno wydanego szalika „Narutowicza 11” i kilku zdjęć z kibicami w tle pojawiła się również tablica z kamienia z wizerunkiem śp.Starszego, jego zdjęcia oraz szalik.
Ruch Radzionków to nie tylko piłka nożna o czym mogliśmy się przekonać na tej wystawie.
Sporo miejsca poświęcono piłce ręcznej, sekcji bokserskiej i sekcji kolarskiej w której mieliśmy reprezentanta Polski Lucjana Lisa, który miał na swoim koncie wicemistrzostwo na Olimpiadzie oraz złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Świata.
Przykre jest to, że cała ta wystawa wyląduje teraz w kartonach i będzie znowu gdzieś tam leżała w magazynie. Gdybyśmy mieli własny stadion obiecany przez Burmistrza to taką wystawę można by umieścić na stałe w budynku klubowym tak jak to było na starym stadionie przy Narutowicza 11, ale niestety miasto nie chce wybudować stadionu i nawet w takich okolicznościach jak stulecie Ruchu o tym nie wspominali.

W galerii przygotowaliśmy dla Was zdjęcia z wystawy na stulecie Ruchu Radzionków.
http://ultrasruch.com/album360,wystawa-100-lat-ruchu,1Dodane: 2019-11-29
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04