Zebrano 2803 zł dla naszego klubu

Od kilku dni na portalu Facebooka wśród kibiców Ruchu prowadzona była zbiórka pieniędzy dla naszego klubu, jednak nie była to zwykła zbiórka, a zabawa połączona ze zbiórką na szczytny cel.
Mowa tu o popularnym "Challenge'u"
Jeden z kibiców przelał pieniądze na konto klubu, oznaczył dwie następne osoby, by zrobiły to samo i karuzela się rozkręciła.
Dzięki temu dla Ruchu zebraliśmy 2803 zł !Jest to kropla w morzu jaką potrzebuje nasz klub ale mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z tej spontanicznej zbiórki, ponieważ w czasie pandemii każdy grosz się liczy, a takie małe kluby jak nasz mają problemy z pozyskiwaniem środków finansowych na przeżycie w tym martwym, bez meczów, okresie.
PZPN chce przeznaczyć jakąś tam kwotę klubom piłkarskim w Polsce, ale oczywiście najwięcej otrzymają Ci najbogatsi i najwięksi, a mniejsze kluby nadal będą borykać się z jeszcze większymi problemami niż przed pandemią.
Świeżym przykładem jest Broń Radom, która przez zawieszenie rozgrywek utraciła główne źródła finansowania i tym samym Broń rozwiązała umowy ze wszystkimi piłkarzami oraz sztabem trenerskim.  
Jeśli sytuacja się nie zmieni to pewnie ten sam scenariusz czeka wiele klubów, dlatego starajmy się zadbać o nasz Ruch Radzionków, tak by hasło z naszej oprawy „Koniec nie nastąpi nigdy … „ miało przełożenie na rzeczywistość.
W imieniu zarządu dziękujemy wszystkim kibicom, którzy dołączyli do akcji !
Dodane: 2020-05-06
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04