Zaczynamy od porażki

Pierwsza kolejka nowego sezonu za nami i niestety nie tak piłkarze Ruchu wyobrażali sobie start, ponieważ w meczu derbowym z Szombierkami Bytom przegrali 2:1, a jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kopeć, który pokonał bramkarza pięknym strzałem w 36 minucie meczu.
Mimo tej porażki młodzi piłkarze Ruchu spisali się bardzo dobrze i postawili bardzo trudne warunki drużynie z Bytomia.
Nie odpuszczali do samego końca i za wszelką cenę chcieli przywieść aby jeden punkt do Radzionkowa.
Dla przypomnienia to w poprzednim sezonie Cidry zostały "rozbite" przez Szombierki na naszym Orliku więc na pewno jest jakiś progres w drużynie Ruchu.

Były to derby tylko z nazwy, ponieważ Szombierki remontują od dłuższego czasu swój budynek klubowy i był to wystarczający powód dla policji, aby ten mecz odbył się bez udziału publiczności.
Trzeba też pamiętać o tym, że przez Covid - 19 są ograniczenia na wszystkich stadionach w Polsce i nawet jak by ten mecz odbył się z kibicami, to raczej sektor gości był by zamknięty.
Wczorajsze spotkanie na pewno zapiszę się w kartach historii naszego klubu, bo na ławce trenerskiej ligowy debiut zaliczył Marcin Dziewulski, a dla naszego prezesa Witolda Wieczorka był to również pierwszy mecz w roli szefa Żółto - Czarnych.
Teraz czeka nas ponownie długa przerwa od piłki, ponieważ Ruch Radzionków zagra dopiero 8 sierpnia w Kłobucku, a na radzionkowskim Orliku zobaczymy się w piątek 14 sierpnia o godzinie 19:19, czyli w 101 urodziny klubu i będzie to na pewno ciekawy wieczór w Radzionkowie !

Derby z Szombierkami Bytom były transmitowane na żywo w telewizji internetowej "Śląskie TV".

Dodane: 2020-07-26