Wygrana w 101 urodziny Ruchu

Czekaliśmy aż 272 dni na pierwszy mecz Ruchu Radzionków na naszym Orliku.
Głód piłki wśród kibiców był wielki, jednak przez pandemię i ograniczenia klub mógł wpuścić na trybunę tylko 250 osób, a w dzień meczu kasa biletowa była nieczynna, ponieważ sprzedano 250 karnetów.
Oczywiście nie każdy z karnetem pojawił się na spotkaniu i można było jeszcze zakupić bilety przed wejściem na obiekt i to też informacja na przyszłość – jeśli nie posiadacie karnetu, a chcecie przyjść na mecz to nie czekać, bo dla każdego znajdzie się miejsce.Zanim sędziowie rozpoczęli mecz, na murawie pojawili się przedstawiciele kibiców, którzy odebrali koszulkę z autografami piłkarzy, w ramach podziękowań za zbiórkę pieniędzy dla klubu podczas pandemii.
Chwilę później sędzia rozpoczął spotkanie i można było wrócić do normalnego trybu życia, czyli doping, fanatyzm, emocje, rozmowy na trybunie i to wszystko co kochamy, bo ten klub i ludzie z nim związani są dla nas całym życiem, a jak żyć, gdy meczów nie ma ?
W młynie pojawiło się ponad 60 osób i naprawdę podczas pierwszego okrzyku większość miała ciarki na ciele, a teraz zdarte gardło co tylko oznacza, że nam tego brakowało !
Podczas meczu debiut zaliczają dwie nowe flagi.
Pierwsza mała wizytówka z napisem Ruch Radzionków z tym, że dobrana czcionka nie jest przypadkowa, bo to litery dobrze znane w świecie kibicowskim.
Druga to flaga, której zawsze brakowało na naszym płocie, czyli Bytom Północ !
Płótno fanatyków z północnych dzielnic Bytomia ma aż 15 metrów długości i jest to obecnie najdłuższa flaga w naszej ekipie.
Piłkarze Ruchu w 101 urodziny sprawili wszystkim najlepszy prezent w postaci wygranej, a po bramce cała drużyna podbiegła pod nasz młyn i kapitan Marcin Trzcionka rzucił koszulkę dla jednego z naszych kibiców, który miał walczyć na gali MMA, jednak poważna kontuzja pokrzyżowała jego plany – brawo dla piłkarzy !

Cieszy wygrana, cieszą zmiany w naszym klubie i przede wszystkim cieszy fakt, że znowu wróciliśmy na trybunę Orlika.
Wszystko idzie w dobrą stronę i tego musimy się trzymać – determinacja, zaangażowanie i walka o lepszy Ruch Radzionków.
Zawsze Wierni !
Dodane: 2020-08-15
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04