Wracamy na kibicowski szlak ?

Na tą wiadomość z niecierpliwością oczekiwali wszyscy fanatycy w Polsce. Do klubów piłkarskich dotarł dokument z PZPNu o nazwie: „II etap udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym.” Czytamy w nim m.in.: „Klub drużyny gospodarza jest uprawniony do przyjmowania autoryzowanych grup kibiców klubów gości, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Ewentualne przyjęcie autoryzowanych grup kibiców gości jest wyłączną decyzją klubu drużyny gospodarza, na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.).”

Teoretycznie wszystko powinno wrócić do normy i już od najbliższej kolejki piłkarskiej kibice w Polsce na legalu będą mogli pojawić się w sektorze gości, a jak to będzie wyglądało w praktyce ? Czas pokaże, ponieważ warto zwrócić na ostatnie zdanie w powyższym tekstu - "na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.).”
Więc jeśli policja nie zgodzi się na przyjęcie gości to po prostu sektor będzie zamknięty i nie będą musieli tłumaczyć tej decyzji żadnymi remontami, wymianą kostki brukowej na chodniku czy innymi śmiesznymi powodami - po prostu jest Covid - 19 i tyle.
Trzeba sobie również zadać pytanie jak to będzie wyglądać w niższych ligach, bo tutaj też większość rzeczy jest daleka od normy.
Patrząc na nasz terminarz to pozostały nam tylko cztery wyjazdy (nie licząc Myszkowa, gdzie sektor gości jest zawsze zamknięty) i fajnie, jak by się udało jeszcze zaliczyć któryś z tych meczów.
Nie ma co ukrywać - brakuje tych weekendów z Ruchem w trasie i teraz pojechało by się nawet do takiego Mikołowa czy Siewierza ...
Dodane: 2020-09-09
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04