Opis rundy jesiennej 2020/2021

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do długich i obszernie opisanych podsumowań w wykonaniu fanatyków Ruchu Radzionków, jednak tym razem opis rundy jesiennej będzie całkowicie inny.
Powód prosty – Pandemia, która „zamroziła” ruch kibicowski na całym Świecie.
Wróciliśmy na stadiony tylko na chwilę i to w ograniczonej liczbie, jednak nawet tym nie mogliśmy się długo nacieszyć, ponieważ po kilku kolejkach obiekty sportowe znowu zostały zamknięte dla kibiców i ten stan utrzymał się już do końca.Rundę jesienną w naszym wykonaniu można by skrócić do trzech – czterech wydarzeń, które jeszcze rok temu nie były czymś nadzwyczajnym.
Podczas tego chwilowego powrotu na stadiony zaliczyliśmy wyjazd do Dąbrowy Górniczej, gdzie 50 kibiców wspierało drużynę.
Jeszcze wcześniej pewna grupa pojawiła się pod kasami Szombierek Bytom, bo również mecz z „Zielonymi” odbył się bez publiczności.
W internecie można było przeczytać o zbiórce lokalnych kibiców, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić, jednak nikt godny uwagi nie pojawił się pod stadionem.
Z meczów domowych warto wspomnieć o spotkaniu z Szczakowianką Jaworzno, bo ultrasi z South Inferno zaprezentowali ciekawą oprawę z hasłem „Z małej trybuny duży dym” wraz z czarnymi świecami dymnymi.
Na naszym Orliku odbył się również mecz Pucharowy z Szombierkami Bytom na którym pojawiło się około 70 kibiców, a ze względu na ograniczenia młyn został przeniesiony za bramkę, czyli w zasadzie byliśmy poza stadionem.
Wyjątkowo upierdliwa była w tym dniu policja, która od razu reagowała na odpaloną pirotechnikę.
Część kibiców została mocna zagazowana, część pół spotkania spędziła w radiowozach, a jeszcze inni wrócili do domów z mandatami.
Tak wyglądała runda jesienna – nie będziemy jej oceniać, nie będziemy wyciągać wniosków, ponieważ nie mogliśmy zaprezentować tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni w wcześniejszych sezonach.
Mamy tylko nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy i sobota będzie wyglądała jak sobota, czyli z meczem ...Dodane: 2020-12-23
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04