Derby dla Ruchu !

Kolejny sezon i kolejne derby z Szombierkami Bytom.
Kilka lat temu raczej nikt nie spodziewał się meczów ligowych z „Zielonymi”.
My byliśmy wyżej, a Szombierki gdzieś tam grały po okręgówkach i innych, niskich ligach.
Teraz od kilku sezonów jesteśmy w tej samej lidze i nasze pojedynki to najciekawsze mecze pod względem kibicowskim i piłkarskim w naszej IV lidze.

Frekwencja w ten środowy wieczór na naszej trybunie nie była tak duża jak w poprzednich spotkaniach z Szombierkami i też można było wyczuć, że „ciśnienie” przed meczem nie było tak duże jak wcześniej ale wpływ na to mogło mieć kilka czynników.
Przede wszystkim okres wakacyjny i wielu kibiców było jeszcze na urlopach, mecz rozgrywany w środku tygodnia no i trzeba pamiętać, że wciąż panują obostrzenia i liczba widzów jest ograniczona.
Nawet policja ze swoich stanowisk liczyła ilość widzów na trybunie, by nie przekroczyć dopuszczonej liczby.
Mimo wszystko kto miał się pojawić na derbach to się pojawił i nasz młyn prezentował się całkiem okazale.
O oprawę meczu tradycyjnie zadbała grupa ultras South Inferno, która postawiła na pirotechnikę z racji tego, że spotkanie zostało rozegrane przy sztucznym oświetleniu.
Jednak za nim poczuliśmy zapach rac to w pierwszej połowie w młynie zrobiło się Żółto – Czarno od flag na kiju, a później to już wiadomo.
Najpierw sektor rozświetliły stroboskopy wraz z żółtymi świecami dymnymi, a po kilku minutach na płocie pojawił się malowany transparent w stylu włoskim z hasłem „Forza Cidry” i do tego również odpalono piro w postaci czerwonych rac.
Nie zabrakło również kibiców z Szombierek, którzy w sektorze gości pojawili się tylko w 31 wraz z dwoma, małymi flagami.
Nasi piłkarze wygrali aż 3:0 i był to dla nich trzeci mecz w tym sezonie i trzecie zwycięstwo.
Na boisku widać nową jakość, zaangażowanie, a wszystko dzięki dobrym transferom.
Jeśli do końca sezonu postawa naszych piłkarzy się nie zmieni, to kto wie, czy znowu nie zagramy w barażu o III ligę – taki jest cel i taki jest kierunek naszego klubu!
Dodane: 2021-08-27
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04