Ruch Radzionków - Kolejarz Stróże

W sobotę o godz. 17:00 nasi piłkarze wybiegli pierwszy raz w nowym sezonie przed radzionkowską publicznością. Rywalem był Kolejarz Stróże, a mecz zakończył się remisem 1:1.
Na trybunach garstka kibiców i aby wejść na mecz, trzeba było sporo się namęczyć lub postać dłuższą chwilę w kolejce ...

Od tego sezonu zostały wprowadzone karty kibica, bez których np. nie będzie można wejść na mecz derbowy z Polonią Bytom.
Na pierwsze spotkanie można było jeszcze zakupić bilety w kasie, jednak to trwało dłużej niż zawsze, dlatego ostatnie osoby wchodziły na mecz w 30 minucie, a część postanowiła wrócić do domu.
Jeszcze pół roku temu można było zakupić bilet, wypisać pesel i wejść na stadion.
Teraz w zasadzie nic się nie zmieniło, lecz dane wpisywane są przez kasjerkę do systemu, który drukuje bilet i dlatego to tak długo trwa.
Mając kartę kibica wystarczy podejść, kasjerka przyłoży czytnik i po sprawie.
Podczas meczy młyn został utworzony z około 80 osób i doping prowadzony był w miarę regularnie.
W drugiej połowie spontanicznie postanowiliśmy, aby na ostatnie 20 minut przenieść młyn pod nowy dach, który został postawiony na trybunie dla pikników.
Szkoda, że na naszym młynie nie ma również dachu, ponieważ w te kilkadziesiąt osób narobiliśmy sporo hałasu pod dachem, a co dopiero by się działo na meczu z Katowicami czy Polonią ...
Dodane: 2011-08-03