Endorfiny uwolnione. Krótka relacja ze zwycięskiego meczu z Szombierkami.

W minioną sobotę kolejny raz przyszło nam odwiedzić stadion Zielonych, przy Modrzewskiego w Bytomiu. Wydarzenie o tyle godne uwagi, iż na tym klimatycznym, oldschoolowym obiekcie, jakich w naszym kraju coraz mniej wygrywamy po raz pierwszy w historii. Nasi piłkarze stają na wysokości zadania i zmniejszają stratę do lidera do 2 oczek, gdyż rezerwy częstochowskiego Rakowa tylko zremisowały w mijającej kolejce. Tyle na temat aspektów sportowych
Fanatyczna część żółto-czarnych trybun rozpoczyna zapisy na tydzień przed wyjazdem.
Mimo bardzo dobrego startu, w połowie tygodnia coś się zacina i pojawiamy się niezbyt licznie, jednak nie ma też wstydu.
Patrząc na formę miejscowych śmiało mogliśmy wejść z okrzykiem „gramy u siebie”.
Jako kulturalna grupa śpiewająca skupiamy się jednak raczej na dopingowaniu swojej drużyny, kilkukrotnie tylko zaczepiając gospodarzy.
Mimo to klasycznie ponad podziałami jebiemy wspólnie z Zielonymi ruskie szmaty z Putinem na czele.
Samo spotkanie mija w wyjątkowo wietrznej atmosferze i kolejne powiewy raz po raz szarpią płotem, na którym pojawia się 5 flag oraz transparent wspierający fanów GKS-u Bełchatów.
Doskwiera brak cateringu po naszej stronie obiektu – szkoda.
South - Inferno‘04 przygotowuje tego dnia to co tygryski lubią najbardziej.
W drugiej połowie na płocie ląduje przyjemny dla oka malowany trans „Tam gdzie Cidry, tam i My”, do którego machamy żółto-czarnymi flagami i odpalamy przemyconą pirotechnikę. Efekt – fantastyczny.
Gdyby ktoś za dzieciaka wkręcił mi, że na starość odpalanie niewielkiej żółtej świecy i machanie do tego flagą będzie we mnie wyzwalało tyle jebanych endorfin z pewnością popukałbym się w czoło i nikczemnie zaśmiał.
Ruch Ultras to jednak wolność w czystej postaci. Pierwotna, nieskażona, czysta wolność. To właśnie kochamy i tego typu meczów i opraw potrzebujemy jak tlenu. Cieszy też fakt, iż na nasze spotkania regularnie ściągają groundhopperzy, fotografowie oraz filmowcy z kolejnych kibicowskich portali.
Działając od lat na odpowiednim poziomie śmiało można powiedzieć, że Ruch Radzionków Ultras to marka!
Wspierajcie nas, a jeszcze nieraz was pozytywnie zaskoczymy.
Derby dla Cidrów!

Dodane: 2022-04-03
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04