Fatalna postawa Cidrów

Doping, flagi, bęben i inne kibicowskie rzeczy to podstawa na piłkarskich stadionach. Oczywiście do tego jeszcze dochodzi oprawa, pirotechnika i inne ultrasowskie akcesoria. W tym sezonie od samego początku chcemy ożywić nasz młyn i z meczu na mecz widać progres.
Gramy już dosyć długo w tej „buraczanej” lidze i każdy dobrze wie, że najłatwiej ściągnąć kibica na te najciekawsze spotkania - czy to jakieś derby, czy mecz z kibicami gości.
Gorzej już jest przy rywalach, którzy nie wzbudzają większego zainteresowania wśród radzionkowskich kibiców, ale przecież przychodzimy dla Ruchu Radzionków, nie dla gości, nie dla derbów itp.
W sobotę na Orliku podejmowaliśmy Śląsk Świętochłowice i tylko dobra reklama mogła ściągnąć ludzi do młyna i w jakimś stopniu się udało, bo liczba fanów w młynie podobna do poprzednich spotkań.
Cieszy również widok młodzieży, której było dosyć dużo na naszym sektorze.
South Inferno postanowiło ubarwić nasz młyn i pojawiły się żółto – czarne machajki oraz sektorówka – szachownica.
Co ciekawe w obu prezentacjach były zaangażowane dzieciaki z młyna i można powiedzieć, że South Inferno podczas meczu poprowadziło lekcję „Ultras” właśnie dla tych najmłodszych fanów.
Na płocie zostały wywieszone nasze największe flagi, czyli Bytom Północ, Brygada RR oraz old schoolowa Cidry Fans, która pamięta ekstraklasę.
Trzeba również wspomnieć o tym co działo się na boisku, bo tam w fatalnym stylu Ruch Radzionków przegrał 2:1 ze Śląskiem Świętochłowice, który przed meczem był na ostatnim miejscu.
Po tym spotkaniu stanowisko trenera stracił Marcin Dziewulski.

Dodane: 2022-09-08
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04