Futbolowe wzloty i upadki

Kolejny fajny materiał o naszym klubie został dodany na Youtube.
Gra Ruchu Radzionków w Ekstraklasie było spełnieniem marzeń wszystkich kibiców Cidrów i nie ma się co dziwić, że do dzisiaj piłkarska Polska wspomina o tym naszych krótkim, epizodzie w Ekstraklasie.
Chociaż ta przygoda trwała tylko trzy sezony, tu z przytupem rozpoczęliśmy grę wśród najlepszych, wygrywając z Widzewem Łódź aż 5:0.Wielu obecnych kibiców twierdzi, że to już historia, najwyższy czas zakończyć o tym pisać, że nie ma już tych ludzi, którzy wtedy byli związani z Ruchem.
Pokolenia się zmieniły, ludzie też, ale warto pokazać najmłodszym kibicom, jak to było kiedyś, zarówno na trybunach jak i na boisku.
Warto zobaczyć ten filmik zrobiony przez „Futbolowe wzloty i upadki”.
Można się między innymi dowiedzieć o tym, że Ruch Radzionków pozyskiwał wtedy zawodników za … mięso.

OPIS FILMU:

"Ruch Radzionków występował przez trzy sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gwiazdą popularnych „Cidrów” był wówczas Marian Janoszka, od którego transferu powrotnego w lecie 1995 roku rozpoczął się marsz Ruchu w górę hierarchii polskiego futbolu. „Ecik” Janoszka najpierw pomógł awansować do II ligi w 1996, a dwa lata później do ówczesnej ekstraklasy.

Przed rozpoczęciem sezonu 97/98 nikt nie stawiał, że „Cidry” zajmą pierwsze miejsce w grupie zachodniej II ligi. Drużyna prowadzona na początku przez Jana Żurka, a później przez Andrzeja Płatka nie miała jednak sobie równych.

Promocja Ruchu do Ekstraklasy zbiegła się z odłączeniem Radzionkowa od Bytomia, co nastąpiło także w 1998 roku, ale 1 stycznia. Niespełna dwudziestotysięczny Radzionków znów stał się samodzielnym miastem. Związek „Cidrów” z Bytomiem jednak pozostał, bo ich ówczesny stadion znajdował się w bytomskiej dzielnicy Stroszek przy ulicy Narutowicza.

Warto podkreślić, że także w 1998 roku Ruch dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie dopiero po rzutach karnych odpadł z Górnikiem Zabrze. Był to najlepszy wynik radzionkowian w historii tych rozgrywek.

Ruch Radzionków spędził w I lidze (ówczesnej ekstraklasie) trzy sezony, zajmując kolejno: szóste, dziesiąte i szesnaste miejsce"

LINK DO FILMU:


https://www.youtube.com/watch?v=5PuAkD0RBj8

Dodane: 2023-11-18
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04