Ruch - Walka 4:0

Śpiewają miasta, śpiewają wioski, drugoligowy Ruch Radzionkowski – tak kibice śpiewali po meczu z Walką Zabrze. Cidry odniosły kolejne cenne zwycięstwo i to aż 4:0 ...

Na meczu również sporo ludzi, jak podaje klub 700, a w samym młynie 200, czyli patrząc na potencjał gości ( okrągłe zero ) jest to dobry wynik. Tego dnia wieszamy dwie flagi : RR, oraz Starszy.
W przerwie meczu zostaje odsłonięta tablica pamiątkowa, ku pamięci śp.Starszego. Pamięć o nim nie gaśnie i nigdy nie zgaśnie, każdy docenia to co zrobił dla nas i dla tego klubu, więc klub postanowił w budynku klubowym zrobić taką tablicę.
W drugiej połowie zrobiło się „gorąco” na trybunach, lecz nie za sprawą kibiców z Zabrza, lecz tych za miedzy, którzy lubią spacerować przy stadionie podczas naszych spotkań. Podczas odsłaniania tablicy cała trybuna, gdzie znajduje się młyn była zaangażowana w odsłonięcie tablicy, wtedy kibice PB próbowali wykorzystać okazje i dostać się na stadion. Dochodzi do starcia pod jedną z nieczynnych kas od strony Stroszka. Starcie zdecydowanie na naszą korzyść. Po chwili pojawiają się Ci co zawsze i niestety jedna osoba od nas zostaje zawinięta. Bytomska policja tego dnia była bardzo agresywna i warto opisać, co dalej działo się z chłopakiem od nas. Po wrzuceniu do radiowozu policja kradnie mu szalik, a następnie zostaje pobity nie pałką, a pięściami – czy to jest normalne ? Ten sam scenariusz rozegrał się przed meczem i jeden z kibiców zostaje pobity przez policję, a radiowóz opuszcza bez swojego szalika.