Okiem kibica Ruch - BKS.

Po połączeniu grup Śląskich czwartej ligi wielu kibiców oczekiwało na dwa mecze. Ten z Rowem Rybnik, który już się odbył w Rybniku oraz drugi z BKS Stal Bielsko Biała. Po nudnych meczach z innymi drużynami, gdzie na naszym stadionie nic się nie działo oczekiwano w końcu, że radzionkowskie trybuny znów odżyją podczas meczu właśnie z BKSem ...

Jak to bywa przed takimi meczami trwała wielka mobilizacja, aby przyciągnąć ludzi i tradycyjnie rozklejano plakaty, wieszano transparenty, a na każdej stronie poświęconej naszemu klubowi można było spotkać informacje na temat tego meczu. BKS również nie tracił czasu i w Bielsku Białej szykowano się na rekordowy wyjazd, pierwszy w historii spec. Pociągiem. Jednak jak się później okazało, BKS musiał zrezygnować ze speca. Co nie zmieniało faktu, że każdy liczył na konkretną liczbę kibiców z Bielska.
Oczekiwana „Wielka Sobota” nadeszła i od rana można było zauważyć kibiców w żółto-czarnych barwach. Na stadionie widać było sporo ludzi przed meczem i każdy już wiedział, że tego dnia może być ciekawie i tak też było.
W młynie stawiło się 300 osób, w tym 10 kibiców z Szombierek oraz 8 z Dozametu Nowa Sól – dzięki za wsparcie.
Ultrasi przygotowali na ten mecz specjalną oprawę, która była robiona w bardzo trudnych warunkach i tak naprawdę nie było możliwości, aby zobaczyć wszystko w całości czy wyszło prosto, bez pomyłek. Oprawa kosztowała rekordową sumę 2247 zł. South Inferno swój spektakl rozpoczęło już na początku pierwszej połowy, gdy nad głowy powędrowała ogromna sektorówka, która zajęła całą naszą trybunę i był to kolejny rekord, tym razem pod względem wielkości sektorówki. Przedstawiała ona trzy przekreślona koła z odznaką policyjną, logiem pzpnu oraz połączony tvn z gazetą wyborczą. Sektorówkę dopełnił transparent o treści „Wasza propaganda silna jak za komuny, ale prawda stoi po stronie tej trybuny”. Później przyszedł czas na pirotechnikę, której długo nie było na naszych meczach i pod koniec pierwszej połowy zostały odpalone ognie wrocławskie, po których sędzia musiał przerwać mecz z powodu dymu. W drugiej części meczu sędzia kolejny raz przerywa mecz, tym razem za sprawą dużej ilości rac oraz żółtych świec dymnych. Czwarta, ostatnia prezentacja składała się z setki nowych flag na kiju oraz transparentu „Dobrze to rozgrywamy, więc flag nie opuszczamy !”. Na płocie podczas meczu zawisły takie flagi jak : Vitor-Sójcze, Ciderland, śp.Starszy, South Inferno, KSD Dozamet oraz na koniec transparent „Pozdrowienia do więzienia – Piechu trzymaj się !”
Podczas pierwszy połowy prowadzimy dobry doping, niestety w drugiej już było gorzej. Było również sporo bluzg z obu stron, głównie Śląsko-Polskich.
Tak jak wyżej zostało wspomniane, BKS musiał zrezygnować z specjalnego pociągu, jednak to nie przeszkodziło w tym, aby pojawić się w 500 osób z dobrym wsparciem Zagłębia Sosnowiec i reszty zgód. Podczas meczu BKS prezentuje jedynie sektorówkę w barwach.
Po meczu dziękujemy piłkarzom za lidera w rundzie jesiennej i wspólnie z Dozametem oraz Szombierkami udajemy się do baru, aby posiedzieć przy piwie.
Był to kolejny udany mecz z ciekawą oprawą i jak widać, brakuje tylko więcej meczy z ciekawszymi rywalami w naszej lidze, aby móc pokazać na co nas stać.
Dodane: 2008-11-19
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04