Mk Katowice - Ruch ( relacja i foto )

Nikt nie spodziewał się, że na wyjazd do Katowic zbierze się duża liczba, ponieważ mecz odbywał się w środę, a od trzech dni cały czas padał deszcz. Ponadto były jakieś problemy organizacyjne spowodowane niechęcią prezesa gospodarzy do nas ...

Na zbiórce wstawiło się ponad 50 osób, a wyjazd początkowo zaplanowany na 15 bardzo się przeciągał, ponieważ nie było busa, więc wszyscy już zaczynali załatwiać auta, jednak w końcu dociera bus i wyjeżdżamy o godzinie 16. Podróż mija spokojnie w obstawie kilku radiowozów, na stadionie jesteśmy punktualnie o 17. Na sektorze wstawia się około 70 Cidroków, którzy dojechali także samochodami. Pod płotem zostaje postawiony znicz przez Marka Sukera by oddać szacunek Śp. Starszemu. Od pierwszego gwizdka jedziemy z dobrym dopingiem, a zabudowanie po przeciwnej stronie od naszej trybuny ładnie odbijało doping. Dobra gra naszych piłkarzy i zdobyta bramka na początku spotkania sprawia, że na naszym sektorze panuje dobra atmosfera.
Cidry prowadzą 3-0 i zostało kilka minut do końca, wydawało się, że już nic nie popsuje nam humorów. A jednak.. Parę minut przed końcowym gwizdkiem pod naszym sektorem przechodził jakiś stary facet (najprawdopodobniej gospodarz boiska z MK), który będąc obok wyżej wymienionego znicza zapalonego dla Śp. Starszego kopnął go z całej siły i z premedytacją co wywołało nie małe poruszenie. Najpierw podjęta jest próba forsowania płotu, oraz przeskoczenie przez niego, jednak bez powodzenia, później w klienta leci parę przedmiotów i nadal podejmowana jest próba dostania się do niego, jednak już reaguje ochrona. W wyniku tego na chwilę był przerwany mecz.
Po całym zajściu mecz kończy się po minucie i razem z piłkarzami świętujemy zwycięstwo. Później "pozdrawiamy" jeszcze klienta, który wywołał przed chwilą burzę, w tym momencie on bezczelnie odpowiada pokazując nam jakieś znaki. W tym momencie po raz kolejny parę osób nie wytrzymało i zostaje podjęta kolejna próba dostania się do niego, jednak teraz ochrona już była gotowa. Podróż do domu spokojna.
Dodane: 2008-05-23