Relacja i zdjęcia z soboty

Mecz z drużyną z dołu tabeli jaką jest Zagłębiak Dąbrowa Górnicza pozornie nie wydawał się ciekawy kibicowsko, ani piłkarsko. Po meczu jednak każdy kto był na stadionie, mógł stwierdzić, że to jeden z lepszych meczy sezonu.

W pierwszej połowie w młynie wstawia się ok. 150 osób, a na płocie zawisła po raz pierwszy od śmierci Starszego flaga (‘Ciderland’). Pierwsza odsłona meczu mija w spokoju, piłkarze na boisku wyraźnie nie mają pomysłu na obronę gości, a nam z dopingiem idzie średnio.
Wydarzenia po przerwie sprawiły, że mogło się wydawać jakby to był już zupełnie inny mecz. Na naszym płocie zamiast flagi wywieszamy barwy bytomskiej Polonii, które zostają palone. W tym właśnie momencie do naszego sektora wpadają kaski, po chwili jednak wszystko przenosi się poza trybuny i od tego momentu nie prowadzimy dopingu, ponieważ większość była zajęta ‘wydarzeniami poza sportowymi’. W wyniku awantur z policją 2 osoby zostają zawinięte.
Od ok. 75 minuty meczu wszyscy wracają do młyna i próbujemy zmotywować naszych kopaczy do gry, ponieważ wynik meczu był nadal 0-0, a doniesienia z Tych były dla nas korzystne. I od tego właśnie momentu piłkarze jakby dostali kopa. My z dobrym dopingiem, a piłkarze coraz bardziej przyciskają Zagłębiaka. 87 minuta emocje sięgają zenitu, karny dla nas… nie wykorzystany. Jednak my się nie poddajemy i nadal motywujemy piłkarzy by walczyli do końca – i opłacało się. W 90 minucie strzelamy zwycięską bramkę i w tym momencie jest taka eksplozja radości i euforii jakiej dawno nie było na N11. Tychy remisują 0-0 i ich przewaga się topi, a koniec sezonu coraz bliżej..
Dodane: 2008-05-19