Slavia - Ruch (relacja)

Zbiórkę na wyjazdowy mecz do Rudy Śląskiej zaplanowaliśmy już o 14.00. Mimo, iż bliska odległość dzieli oba miasta, braliśmy pod uwagę poprzednie wydarzenia z wyjazdu do Mysłowic z tąd tak wczesna godzina zbiórki. Z minuty na minutę przybywało kibiców, jednak nie wystarczyło, by zapełnić oba autokary i postanowiliśmy jechać jednym wypełnionym maksymalnie busem ( większość musiała siedzieć w trójkę ).

Droga mija spokojnie pod eskortą czterech radiowozów i na stadionie meldujemy się 15 minut przed pierwszym gwizdkiem. Widząc skorpionów z ochrony, których poznaliśmy na Wesołej wiadome było, że zaczną się jakieś "cyrki". Już przy wejściu na stadion dwóch naszych kibiców zostały zatrzymanych, ponieważ było od nich czuć alkohol, a nawet nie byli pijani i zostali wysłani na trybunę gospodarzy, gdzie siedzą w barwach. Na sektorze jest nas 75 w tym 13 osób z Szombierek z flagą – wielkie dzięki za tak liczne wsparcie ! . Oprócz płótna „Zielonych” wisi również flaga „ FC Vitor „ . Doping z naszej strony bardzo dobry, a echo które niosło się w okolicach stadionu robiło pozytywne wrażenie. Gospodarze tworzą około 30 osobowy młynek, składający się głównie z dzieci, a przez całe spotkanie lecą w naszą stronę bluzgi i można śmiało napisać, że większych napinaczy od kibiców Slavii nie spotkaliśmy na naszej drodze kibicowskiej. Po meczu na murawę wybiega paru kibiców nie mających raczej nic wspólnego z kibicami Slavii. Kierując się w naszą stronę nawoływali do tego samego, jednak wiele zrobić nie mogliśmy, gdyż oddzielały nas dwa płoty, sektor buforowy oraz ochrona, z którą trwały przepychanki. Niestety w akcji zostały użyte kamienie przez osoby znajdujące się na murawie i paru naszych kibiców nimi oberwało, na szczęście nic poważnego się nie stało. Od strony piłkarskiej można napisać tylko jeden tekst „ Polscy sędziowie to ku… sprzedawczykowie ! „. Przegrywamy 1:0, a głównym bohaterem meczu został sędzia, który pokazuje czerwony kartonik Domańskiemu, trenera Góraka wyrzuca na trybuny, a większość akcji zatrzymuje po rzekomych spalonych, których nie było. Jak widać, sędziowie zakończyli spotkanie po osiągniętym celu, a nas obecnie pozbawiają awansu do 3 ligi … [ zdjęcia znajdują się w galerii ]
Dodane: 2007-04-23