Okiem kibica - Slavia Ruda Śląska

Dwa zwycięstwa z rządu (a nawet trzy, licząc spotkanie pucharowe) zrobiły swoje. Mecz ze Slavią Ruda Śląska zgromadził na trybunach zdecydowanie więcej ludzi, niż miało to miejsce podczas rywalizacji z Górnikiem Wesoła. Choć wyraźnie ponad dwieście pięćdziesiąt, być może do trzystu osób, jakie tego dnia zgromadziło się na stadionie przy ulicy Narutowicza w Bytomiu – Stroszku, to wciąż na pewno nie jest to, na co najzagorzalsi fani Cidrów liczą.

Także w samym młynie widać było zdecydowaną poprawę w stosunku do poprzedniego meczu. W to słoneczne sobotnie popołudnie zebrało się tam do sześćdziesięciu osób. Być może oprócz coraz lepszej gry Ruchu swoje zrobiły tu także pojawiające się gdzieniegdzie pogłoski, jakoby na mecz ten wybierać się miała być może nawet kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Rudy Śląskiej wsparta zaprzyjaźnionymi fanami Sparty Lubliniec – innego rywala Ruchu Radzionków w czwartej lidze. Sektor gości świecił jednak pustkami. Choć, by oddać pełną prawdę, na trybunie zlokalizowanej na balkonie klubowego budynku mogło znajdować się do kilkunastu sympatyków zespołu gości, lecz była to raczej grupa zainteresowana tylko statycznym oglądaniem meczu.
Młyn Ruchu, jak na swoją liczebność, prowadził niezły doping, bez większych zastojów, nie licząc tylko pierwszych minut drugiej połowy. I o ile przez zdecydowaną większość meczu był to tylko pozytywny doping, tak w ostatnich minutach meczu „wyrwało się” młynowi gospodarzy kilka niecenzuralnych przyśpiewek pod różnym adresem skierowanych.
Na meczu goszczono trzech kibiców Szombierek z flagą „GKS Szombierki Bytom”, która zawisła tuż obok jedynej tego dnia wywieszonej przez gospodarzy fany – „Brygady RR”.
Po spotkaniu zasłużone podziękowania kibiców dla drużyny i odwrotnie. Wspólne śpiewy fanów i zawodników – tego dawno nie było! A to znak, że atmosfera wokół klubu staje się powoli coraz lepsza. I oby tak z każdym meczem, a niejednokrotnie głośno artykułowane podczas spotkania ze Slavią (jak również podczas poprzednich meczów) przez kibiców nadzieje na szybki powrót do grona trzecioligowców, będą miały być może szansę się ziścić.

Autor : Kibic Ruchu.
Dodane: 2006-08-28
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04