W Gliwicach obecni, ale tylko przed stadionem

W sobotę Ruch Radzionków rozegrał pierwszy mecz w tym roku, a przeciwnikiem były rezerwy Piasta Gliwice. Spotkanie odbyło się na stadionie Carbo Gliwice i już tydzień wcześniej otrzymaliśmy pismo, że sektor gości został zamknięty i musieliśmy odwołać wyjazd. Nikt nie chciał powtórki z Łazisk Górnych, lecz mimo tego do Gliwic wybrało się 20 kibiców Ruchu, którzy pojechali z myślą, że jakoś to będzie - może uda się wejść ...

Niestety pierwsze problemy w postaci policji pojawiły się już w okolicach stadionu, gdzie policja zajechała drogę naszym samochodom.
Tradycyjnie kamerowanie, spisywanie i trzepanie aut, lecz o dziwo wszyscy zostajemy puszczeni i mogliśmy bez problemów udać się w kierunku stadionu. Tam już nasza droga się kończy, bo po pierwsze ochrona zamyka przed nami bramę, a po drugie każdy kibic musiał pokazać dowód, bo osoby z Radzionkowa, Bytomia i okolic miały zakaz wejścia na stadion. Dziwne podejście, tym bardziej, że nie zjechało nas się tam 100, tylko skromna, 20 osobowa grupa.
Widok przed bramą był na tyle dobry, że cały mecz oglądamy właśnie z tego miejsca.
Cidry zremisowały 0:0 chociaż sytuacji do strzelenia gola było mnóstwo.
Dodane: 2014-03-24
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04