Rewanż udany!

We wtorek odbyły się derby powiatu z Gwarkiem Tarnowskie Góry, lecz w porównaniu z meczem z jesieni, gdzie w Tarnowskich Górach pojawiło się 160 fanatyków Ruchu, to tym razem „ciśnienie” na wtorkowe derby było o wiele mniejsze.
Na pewno wiązało się to z tym, że spotkanie odbyło się w dziwnym terminie, bo nie każdy ma możliwość w środku tygodnia odwiedzić nasz stadion.
Kolejna sprawa to kibice gości – sektor dla przyjezdnych świecił pustkami.

Już wcześniej było wiadomo, że Gwarek żadnych biletów nie zamówił, lecz po cichu liczono, że i tak się pojawią, podobnie jak Slavia Ruda Śląska, jednak nic z tego.
Gwarek kolejny raz pokazał, że są „mocni” tylko na swoim stadionie przy wsparciu Górnika Zabrze, a na wyjazd chętnych już nie ma, nawet do bliskiego Radzionkowa.
Jeśli chodzi o nas to w młynie pojawiło się około 100 kibiców, którzy stanęli na wysokości zadania i dzięki wspólnej mobilizacji doping stał na wysokim poziomie bez większych przerw.
Na pewno wpływ na to miała sytuacja na boisku, gdzie nasi piłkarze grali jak by byli na „dopalaczach”.
Na płocie pojawiły się takie flagi jak Vitor, Cidry, South Inferno oraz RR z herbem.
Klub również przygotował dla kibiców dwie niespodzianki.
W przerwie meczu na murawie pojawił się uczestnik programy „Mam Talent”, który żonglował butelkami i przy okazji robił drinki oraz mistrz świata we freestylu piłkarskim. W obu przypadkach było co oglądać.
Nasi piłkarze w pełni zrewanżowali się za porażkę w pierwszy meczu pokonując Gwarek 2:0 i tym samym już teraz zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze i udział w barażach!
Szkoda tylko, że jakaś „mądra głowa” wymyśliła, aby zwycięzca ligi grał jeszcze baraże o awans i to nie tylko w naszej lidze.