I to by było na tyle - kolejny sezon przechodzi do historii

Z dużej chmury, mały deszcz - tak można opisać sobotni mecz z Rakowem II Częstochowa.
Mecz który był ostatnim w sezonie 2015/2016 i na okres wakacyjny pożegnaliśmy się nie tylko z piłkarzami, ale również z naszymi trybunami.
Nie był to dla nas szczęśliwy sezon pod względem piłkarskim, ponieważ nasz zespół już dawno odpadł z walki o awans i musieliśmy się zadowolić tylko 2 miejscem.
Kibicowsko również mogło być lepiej, szczególnie jeśli chodzi o mecze domowe, ponieważ wyjazdy wypadały nam całkiem przyzwoicie.
Być może zabrakło godnego rywala, który by przyciągnął więcej kibiców, bo sektor gości przez całą rundę świecił pustkami.


Podczas sobotniego meczu z rezerwami Rakowa chcieliśmy godnie pożegnać ten sezon.
Namawialiśmy wszystkich kibiców do przyjścia na młyn i była również przygotowana oprawa
Niestety na kilka dni przed meczem została zmieniona godzina meczu na 13:00 i na pewno to miało jakiś wpływ na frekwencję, ponieważ mimo wszystko liczyliśmy na większą liczbę w młynie.
Sobota, sobotą, ale część osób i w taki dzień musi pracować.
Druga sprawa to oprawa, która nie została ostatecznie zaprezentowana.
Pierwszy raz w tym sezonie na naszym meczu pojawiło się aż tylu policjantów, którzy śledzili każdy nasz krok i nawet nie pomogła zmiana miejsca młyna, ponieważ bezczelnie trójka „tajnych jawnych” stanęła parę metrów obok, a za plecami przez prawie całe spotkanie mieliśmy radiowozy.
W drugiej połowię zabawiliśmy się trochę z pieskami.
Większość młyna ubrała kominiarki i zaczęliśmy odliczać od 10 do 1 i … nic : ) jednak mina smutnych panów bezcenna, szczególnie na uwagę zasługuje reakcja „wielkiego brata” z kamerą, który o mało nie spadł z trybuny VIP.
Przed młynem na płocie zawisły trzy flagi Vitor, Sójcze oraz najnowsza Ruch i w przeciągu całego spotkania pozostał nam tylko doping dla naszej drużyny.
Na zamkniętej trybunie został powieszony wymowny transparent o treści "Tylko idiota zarzuca kotwice, gdy legendarny okRRęt tonie".
W dniu naszego meczu w Radzionkowie odbyło się również bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie burmistrz miasta odsłonił ... kotwicę umieszczoną przy rynku.
Mamy już dni morza, jest kotwica, teraz brakuje do kompletu mola, jednak idiota zapomniał, że jest w mieście na Górnym Śląsku.
Jest to kolejna rzecz w którą ładowana jest kasa w momencie, gdy nasz klub upada i potrzebuje nowego stadionu w Radzionkowie, bo jeśli obiekt nie powstanie to jak dobrze wiemy, za 2 lata nasz klub przestanie istnieć.
Burmistrza Gabriela Tobora ta sytuacja nawet nie rusza i nadal woli wydawać kasę na głupoty, zamiast zająć się poważnymi sprawami.
Mieliśmy się wybrać na odsłonięcie kotwicy razem z tym transparentem, jednak burmistrz zaczął wydzwaniać do klubu do naszego zarządu, że jeśli pojawi się tam grupa kibiców, która mu przeszkodzi w tym ważnym wydarzeniu, to odbierze Ruchowi targowisko z którego mamy jakąś tam śmieszną kasę.
Czy to jest normalne, aby szantażować zarząd ? Od kiedy kibice są wrzucani do jednego worka z zarządem ?
Burmistrz pewnie się nie spodziewał, że to zostanie tak bardzo nagłośnione, ale o jego zachowaniu jest coraz głośniej i niech wszyscy wiedzą, że miasto pomaga klubowi, a z drugiej strony działa to na zasadzie szantażu i zastraszania.
Najważniejsze, aby Gabriel Tobor wypadł przed kamerami dobrze, aby uśmiechał się przy wywiadach i robił dobrą minę do złej gry, a tą złą grą jest właśnie szantaż w stronę Ruchu Radzionków, ale z tego również zostanie rozliczony, już niebawem.
Po meczu dziękujemy piłkarzom za obecny sezon, bo byli zawodnicy którzy walczyli co mecz i dla nich należą się duże brawa, jednak żeby wygrać ligę to potrzebne jest zaangażowanie całej jedenastki i chyba tego zabrakło w tym sezonie.
Szacunek dla wszystkich kibiców, którzy co mecz byli obecni w młynie oraz jeździli za Ruchem Radzionków na wyjazdy !
Patrząc po trybunach to można śmiało napisać, że pozostali najwierniejsi fanatycy, a wśród nas nie ma już kibiców sukcesu, którzy są obecni tylko wtedy, gdy drużyna gra o awans lub rozgrywa baraże.
BYLIŚMY,JESTEŚMY, BĘDZIEMY !
DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM SEZONIE.


Dodane: 2016-06-13
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04