Policjant niewinny. Teraz czas "odbić" się na kibicach

W dniu dzisiejszym mijają dwa lata od śmierci Dawida Dziedzica, który zginął z rąk policjanta podczas meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków. Większość osób doskonale pamięta co się wtedy wydarzyło, więc nie będziemy przywoływać tych smutnych chwil. Pewnie mniej z was jest dzisiaj świadomych tego, iż mimo wspólnych zeznań kibiców Concordii i Ruchu śledztwo w tej sprawie zostało PRAWOMOCNIE umorzone przez co nikt nie odpowie za śmierć młodego kibica - ojca samotnie wychowującego syna. "Decyzje podjęte przez policjantów były zgodne z procedurami".Dziś w rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń pragniemy ujawnić, że w obecnej chwili jedynymi oskarżonymi w sprawie z 02.05.2015 jest 4 kibiców Ruchu Radzionków. Za co? Za obrazę funkcjonariuszy policji podczas pełnienia obowiązków.
Śledztwo w tej sprawie trwa już około 3 miesiące i aktualnie nasi kibice czekają na termin rozprawy w sądzie.
Nie wykluczone są jednak kolejne wezwania. Co więc takiego krzyczeli nasi kibice, że przez prawie dwa lata po tych wydarzeniach funkcjonariusze wciąż czuli się obrażeni? Chodzi o okrzyk: "GESTAPO". To nie żart.
Naszym kibicom zostały przedstawione materiały dowodowe, na których skandują okrzyk "GESTAPO". Grozi im za to grzywna i kara ograniczenia wolności, bądź jej pozbawienia do lat 2.

Niestety dla nas w tej sprawie doskonale widać kontrast. Mamy wyłożony na tacy obraz tego w jaki sposób traktowani są zwykli obywatele w przeciwieństwie do tych, którzy żyją z naszych pieniędzy. W wydawałoby się państwie prawa nadal mamy do czynienia z podwójnym traktowaniem i wystarczy przyprowadzić na komendę człowieka a paragraf zawsze się znajdzie. Morderca, natomiast z uśmiechem wita każdy poranek, będąc zupełnie wolnym człowiekiem...

Na koniec pragniemy wspomnieć śp. Dawida. Śmierć tego młodego chłopaka pokazała, że w tych najtrudniejszych momentach brać kibicowska zawsze jest gotowa stanąć ramię w ramię. Nie pozwólmy światu zapomnieć o tym człowieku, tak jak i pewnie każda z osób obecnych 02.05.2015 na stadionie w Knurowie nie zapomni tego tragicznego meczu do końca swoich dni. A.C.A.B. !!
Dodane: 2017-05-03
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04