Retro szpil

W sobotę na naszym stadionie podejmowaliśmy Slavię Ruda Śląska i niestety ten mecz przegraliśmy 2:0.
Trudno mieć tu pretensje do zawodników, ponieważ prawie całe spotkanie grali w dziesięciu oraz był to kolejny ligowy mecz w przeciągu paru dni.
Nie można wymagać od ŚZPN tego, by zaczęli myśleć, bo tam większość ludzi to stare betony bez wyobraźni i gdyby oni musieli grać co trzy dni to pewnie większość padła by na zawał i przez ich decyzje runda wiosenna wygląda jak wygląda, czyli strasznie "dziko".


A na trybunach panował styl "Retro".
Nasz klub postanowił zrobić akcję, aby każdy wziął ze sobą stare gadżety i aby choć trochę powrócić do przeszłości, a im starszy gadżet tym lepszy.
Niewielu kibiców się do tego dostosowało, ale na trybunach były widoczne koszulki z lat '90, szale z ekstraklasy czy czapki "kaszkiety".
Do biletu każdy otrzymał papierową czapkę z meczu Ruch Radzionków - Widzew Łódź, wygranego przez Cidry 5:0 na inaugurację w ekstraklasie.
Bilety również były inne, bo z lat '90.
Natomiast na naszym sektorze totalny piknik i kibiców bardzo mało. Chyba ten maraton spotkań również odbija się na naszej frekwencji, bo większego zainteresowania nie wzbudził mecz ze Slavią.
Na płocie została wywieszona stara flaga Cidry Fans, która pamięta mecze w ekstraklasie i jest to obecnie nasza najstarsza flaga.
A jak styl retro to i nie mogło zabraknąć taniego wina w młynie, bo kiedyś takich alkoholi nie brakowało na polskich stadionach - kiedyś był jabole, teraz są "setunie".Dodane: 2017-05-29
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04