Sezon 2017/2018 - komplet drużyn

Poznaliśmy komplet drużyn, które będą z nami rywalizować o awans w sezonie 2017/2018.
Na pierwszy rzut oka nadchodzący sezon zapowiada się bardziej atrakcyjny niż ten poprzedni, jednak przyszłość pokaże, gdzie będziemy mogli wspierać Ruch Radzionków i kto się pojawi u nas w sektorze gości.  Do IV ligi awansowała Sparta Lubliniec oraz Śląsk Świętochłowice, czyli drużyny z którymi mieliśmy już okazję zagrać w niedalekiej przeszłości.
Do Lublińca jest dobre połączenie kolejowe z Radzionkowa, a Śląsk Świętochłowice posiada duży stadion, gdzie również odbywają się zawody żużlowe, jednak z ostatnich informacji wynika, że Śląsk swoje mecze prawdopodobnie rozgrywać będzie na stadionie w dzielnicy Lipiny, aż nie zostanie ukończy remont na ich żużlowym obiekcie.
Oprócz tych dwóch drużyn to przeniesiono z drugiej grupy takie zespoły jak Szczakowianka Jaworzno, Polonia Łaziska Górne i Gwarek Ornontowice i są to również drużyny dobrze nam znana.
Szczególnie Szczakowianka, którą w 2014 roku „odwiedziliśmy” na zbiórce w ich mieście przed wyjazdem do nas. Dalszy ciąg tej akcji zakończył się tego samego dnia na komisariacie przez kibiców z Jaworzna.
Natomiast nie zagramy już z drużyną z Panek, Góry oraz rezerwami GKSu Katowice i Ruchu Chorzów – wszystkie te ekipy spadły, a do III ligi awansował Gwarek Tarnowskie Góry.
Piłkarsko przyszły sezon również będzie ciekawy, ponieważ Gwarek, nasz największy rywal w ostatnich sezonach awansował i teraz to My mamy szansę na zajęcie pierwszego miejsca jeśli drużyna będzie walczyć od początku do samego końca.
Oprócz nas najmocniejsze będą Szombierki Bytom i to z nimi raczej będziemy rywalizować o podium.

1. KS RUCH RADZIONKÓW
2. TS SZOMBIERKI BYTOM
3. BKS SARMACJA BĘDZIN
4. RKS GRODZIEC
5. KP WARTA ZAWIERCIE
6. LKS PRZEMSZA SIEWIERZ
7. KS GÓRNIK PIASKI
8. LKS POLONIA PORAJ
9. RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA S.A.
10. GKS PIAST II S.A. GLIWICE
11. MKS MYSZKÓW
12. KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE – przeniesiono z grupy 2
13. GKS GWAREK ORNONTOWICE – przeniesiono z grupy 2
14. JSP SZCZAKOWIANKA – przeniesiono z grupy 2
15. MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – awans z Klasy Okręgowej
16. LKS SPARTA LUBLINIEC – awans z Klasy OkręgowejStadion Śląska Świętochłowice

Dodane: 2017-07-10
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04