Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz

Tydzień wcześniej nasz zespół sprawił wszystkim kibicom miłą niespodziankę pokonując GKS Katowice na ich własnym terenie 2:1 lecz kibice Ruchu nie mogli obejrzeć tego spotkania z powodu braku sektora gości w Katowicach, więc można powiedzieć, że runda wiosenna zaczęła się dla kibiców w tej kolejce, a rywalem był bydgoski Zawisza …

Do końca nie było też wiadomo czy ten mecz w ogóle się odbędzie, a nawet na dwa dni przed spotkaniem PZPN groził nam walkowerem.
O sytuacji w klubie można by teraz napisać książkę, ponieważ na obecną chwilę nie ma chyba drugiego takiego klubu z takimi problemami jak u nas.
Sektor gości został zamknięty na wniosek policji, której nie chce się zabezpieczać meczu.
Od kilku sezonów nieczynna jest trybuna „tramwajowa”, a teraz zamknięto nam sektor, gdzie był jeszcze niedawno młyn, ponieważ musi być dostępnych 999 krzesełek, a nasz stadion posiada ich więcej, dlatego na innych już nie można siadać … myślenie idioty.
Kolejna sprawa to monitoring. Według policji kamer jest nadal za mało i nie są w pełni nowoczesne ale nie zapominajmy, że mamy otwartą tylko jedną trybunę (teraz już nawet nie jedną) i kamer jest więcej niż na stadionie Legii.
To tak w skrócie zostało opisane, ale można zauważyć jak bardzo pod górkę robi nam policja, PZPN oraz największy idiota zwany burmistrzem miasta Radzionków.
Inaczej go nazwać nie można, lecz pewne jest to, że gdyby był zbudowany obiecany nowy stadion w Radzionkowie tych wszystkich problemów by nie było.
Wracając do sobotniego meczu z Zawiszą Bydgoszcz to nawet dopisała frekwencja jak na radzionkowskie klimaty. Nas w młynie około 150 i musieliśmy znaleźć sobie nowe miejsce na stadionie, tuż obok budynku, gdzie za dużo miejsca nie ma.
Doping prowadziliśmy regularnie przez całe spotkanie, a od 90 minuty to już był wielki wybuch, gdyż nasz zespół zdobył w ciągu minuty dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem 4:1 !
Na płocie zawisły tego dnia tylko trzy flagi, gdyż nie do końca było wiadomo, gdzie będziemy dopingować.
Debiut na N11 zaliczyła flaga Sójczego, a oprócz niej pojawiło się płótno Zawadzkiego oraz mała flaga Niepołomic.
W drugiej połowie zawisł również transparent „TOBOR = KŁAMCA I ZDRAJCA”.
Oczywiście ta sama reakcja co zawsze. Po kilku minutach albo go ściągamy, albo sędzia przerywa mecz.
Mimo zamkniętego sektora gości na meczu obecnych 60 kibiców Zawiszy, którym pomagamy w wejściu na stadion. Piłka nożna dla kibiców!
Dodane: 2012-03-26