Sezon 2017/2018

Wiosnę zaczynamy od wygranej

W związku z odwołanym spotkaniem Ruch Radzionków - Górnik Piaski z powodu opadów śniegu, pierwszy wiosenny mecz wypadł nam na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne. Obserwując wcześniej pogodę, to te spotkanie również stało pod wielkim znakiem zapytania, dlatego oficjalnie wyjazd dla kibiców nie był organizowany.
Gdy już było pewne, że ten mecz się odbędzie zgodnie z terminem to 10 kibiców Ruchu postanowiło dojechać na własną rękę do Łazisk Górnych.
Na pochwałę zasługuje nasza drużyna, która mimo problemów kadrowych i finansowych całkiem dobrze rozpoczęła wiosnę i na tym ciężkim terenie Cidry wygrały 2:1 po dwóch bramkach niezawodnego Roberta Wojsyka.
Dodane: 2018-03-28

Runda zakończona z rozmachem. Opis meczu z Myszkowem

Na tle innych ekip mecz z Myszkowem był najważniejszym naszym spotkanie przy Narutowicza 11 w rundzie jesiennej. Do końca też nie było wiadomo, czy goście będą obecni w sektorze gości, bo sektor raz jest otwierany przez policję, a raz zamykany.
Niestety w tym dniu nadzór budowlany był czujny i sektor gości został zamknięty, lecz nie przeszkodziło nam to w sporej mobilizacji tak, by ludzie wiedzieli, że na tym meczu muszą być.
Spotkanie z Myszkowem miało się odbyć już dużo wcześniej, jednak zostało dwa razy przełożone i dwukrotnie w rozegraniu spotkania przeszkodził deszcz.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2017-11-27

Pościg za liderem trwa

Kolejna udana, piłkarska sobota za nami. Udana, ponieważ nasz zespół pokonał Polonię Poraj 2:0 i pościg za liderem nadal trwa. Mecz do łatwych i przyjemnych nie należał, bo drużyna z Poraja to taki czarny koń naszych rozgrywek i w ostatnim czasie nie dali się pokonać np. Szombierkom czy innym drużynom z górnej części tabeli, dlatego dopiero w drugiej połowie piłkarze Cidrów rozkręcili się na dobre i po dwóch bramkach Karola Kajdy mogliśmy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Na trybunach garstka tych najwierniejszych fanów, którzy na pewno nie żałowali swojego wyboru w sobotnie popołudnie. Na płocie pojawiły się trzy flagi: logo South Inferno, Bad Boys i Ultras. A za tydzień ostatni i zarazem najważniejszy mecz na naszym stadionie, a na to spotkanie czekamy już od połowy sezonu. Oczywiście mowa tu o Myszkowie ! WSZYSCY DO MŁYNA !
Dodane: 2017-11-19

W Lublińcu na "mini zakazie"

Do Lublińca na ostatni wyjazd w rundzie wybrało się 22 kibiców Ruchu Radzionków.
Oficjalnie wyjazd nie był organizowany, ponieważ Sparta ma stadion w remoncie i mecze rozgrywane są na bocznym boisku, gdzie nie ma sektora gości.
Sparta Lubliniec to drużyna dobrze nam znana, bo lata wstecz do Lublińca podróżowaliśmy dwa razy pociągiem. Teraz niestety godzina spotkania była taka, że żaden pociąg w tym kierunku nie jechał. [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-11-13

Warta Zawiercie - Ruch 3:1

Chociaż do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze cztery ligowe mecze w tym jeden wyjazd to dla nas spotkanie w Zawierciu było ostatnim zorganizowanym wyjazdem w 2017 roku, ponieważ w Lublińcu mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku,  gdzie nie ma nawet trybun.
W drogę do Zawiercia wyjechaliśmy mocno spóźnieni przez osoby, które z różnych powodów spóźniły się na zbiórkę. Jak by tego było mało to po drodze zatrzymały nas jeszcze dwa duże korki i dopiero w 20 minucie wszystkim udało się dostać na sektor gości w którym pojawiło się 40 kibiców Ruchu.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2017-11-01

"Piątka" Cidrów

Piłkarsko mecz z Sarmacją zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ drużyna z Będzina oprócz Szombierek jest faworytem w wygraniu ligi i póki co plasuje się wyżej od nas w ligowej tabeli, więc piłkarze wiedzieli o co grają.
Kibicowsko standard.
Mecz bez kibiców gości, jednak chcieliśmy pomóc naszej drużynie w tym ważnym meczu dlatego na grafice o spotkaniu znalazło się hasło „Bądź z nami 12 zawodnikiem”. [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-10-22

Pierwsza, druga, czwarta liga to nieważne dla nas jest ...

Wyjazd do Jaworzna na Szczakowiankę był w naszych szeregach uznawany za jeden z ważniejszych w tej rundzie i można było zauważyć, że ciśnienie na ten mecz było znacznie większe niż jakiś czas temu na Szombierki.Wszyscy u nas w pamięci mają „spotkanie” w Jaworznie, gdzie Szczakowianka została pogoniona na swojej zbiórce, gdy wybierali się do nas na mecz. Jak by tego było mało, to sprawa ta trafiła na policję, a jeden z kibiców Szczakowianki bardzo dokładnie opisał całe zajście, nawet ze szczegółami, że ze strachu się posikał. Później był drugi mecz w Jaworznie, gdzie również nie popisali się lokalni kibice i od tego czasu nasze drogi się rozeszły aż do soboty, gdy ponownie mieliśmy okazję odwiedzić Jaworzno. [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-10-16

Byliśmy w Ornontowicach

Z kronikarskiego obowiązku i z lekkim opóźnieniem - 17 osób w sobotę było obecnych na meczu Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków.
Wyjazd oficjalnie nie był organizowany ale mimo to część osób wybrała się do Ornontowic, gdzie mogliśmy oglądać dobrą postawę Cidrów i dzięki temu do Radzionkowa przyjeżdżają kolejne 3 pkt. i miejmy nadzieję, że jest to początek dobrego w tym sezonie.
Oprócz nas można było jeszcze zauważyć sporo pikników z Radzionkowa na trybunie krytej.
Po lokalnych kibicach widać było, że w Ornontowicach kibicuje się Górnikowi Zabrze, ponieważ sporo osób na meczu było w barwach właśnie Górnika.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2017-10-04

Wreszcie wygrywamy w Siewierzu!

W sobotę nasza drużyna rozegrała kolejny ligowy mecz na wyjeździe, a rywalem była Przemsza Siewierz.
W sektorze gości pojawiło się 20 kibiców Ruchu Radzionków, którzy parę razy zaznaczyli swoją obecność na tym kameralnym stadionie.
Z dobrej strony pokazały się Cidry wygrywają aż 4:1 i na pewno takiego wyniku nikt się nie spodziewał, ponieważ do tej pory wszystkie mecze w Siewierzu przegrywaliśmy, a sama postawa Cidrów w ostatnich spotkaniach była poniżej oczekiwań. Miejmy nadzieję, że to był ten mecz na "przełamanie" i będzie już tylko lepiej.
Dodane: 2017-09-18

Szombierki - Ruch 3:1 Okiem Kibica

Wczoraj rozegraliśmy kolejny ligowy mecz, a rywalem były Szombierki Bytom.
Nie był to nasz dzień i chyba wszyscy obecni na tym meczu kibice Ruchu chcieli by jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, ponieważ przegrywamy kolejny mecz w lidze, kolejny na Szombierkach i znowu oglądamy jak „Zieloni” pakują nam trzy bramki.
Mieliśmy grać o najwyższe cele, klub niby postawił wszystko na jedną kartkę, a wygląda na to, że będziemy grać, ale o utrzymanie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2017-09-10
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04