Newsy

Intensywny czerwiec

Powoli zbliżamy się do końca sezonu, a co za tym idzie czeka nas bardzo intensywny i pracowity okres. W najbliższym czasie wiele się wydarzy dlatego wszyscy muszą być zaangażowani i żyć tym klubem na maksimum swoich możliwości. Jeśli nic się nie zmieni w ligowej tabeli, to historia ponownie zapiszę na naszych oczach.
30.05 wyjazd na Śląsk Świętochłowice
02.06 oficjalnie żegnamy nasz stadion!
09.06 Najazd na Poraj – świętujemy 1 miejsce w lidze
16.06 Baraż mecz wyjazdowy
20.06 Baraż mecz domowy
Dodane: 2018-05-20

Nie chcą nas w Będzinie - wyjazd na Sarmację odwołany

Informacja dla osób, które zapisały się na sobotni mecz lub miały taki zamiar. Wyjazd zostaje odwołany.
Kolejny raz nie wejdziemy na stadion Sarmacji Będzin. Wczoraj klub z Będzina poinformował nas, że mają sektor w remoncie (oczywiście znowu ściema).
W środę ich zarząd ma spotkanie z policją i w porozumieniu z nimi zostanie do nas wysłane oficjalne pismo o nie przyjęciu naszych kibiców przez właśnie wymyślony remont! Rok temu było to samo i chyba już nigdy nie wejdziemy na Sarmację, dlatego trzeba jak najszybciej uciekać z tej żenującej ligi. Na obecną chwilę mieliśmy zapisanych 52 kibiców.
Dodane: 2018-05-15

Ruch - Szczakowianka okiem kibica

Na mecz ze Szczakowianką Jaworzno w naszych szeregach nastąpiło lekkie poruszenie, ponieważ każdy z nas liczył na to, że w sektorze gości pojawią się kibice z Jaworzna wraz ze swoimi "ziomalami" z Szombierek Bytom. Wiadomo - mecz z kibicami przyjezdnymi zawsze ściągnie większą ilość do młyna, tym bardziej w naszej lidze, gdzie jest to rzadki widok. Niestety przeliczyliśmy się, bo sektor gości w tym dniu świecił pustkami co jest dla nas bardzo dziwne, ponieważ gdy byliśmy w Jaworznie to Szczakowianka wystawiła młyn, była wspierana przez Szombierki i zaprezentowali oprawę. Do Radzionkowa już nie chcieli przyjechać. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-05-14

Fotogaleria z meczu z Szczakowianką

Niestety nie udał się wczorajszy mecz ze Szczakowianką Jaworzno. Nasza drużyna przegrała aż 1:3 z zespołem, który walczy o utrzymanie.
Porażki boli, jednak nasza przewaga jest tak duża, że każdy już jest myślami przy meczu derbowym z liderem drugiej grupy.
A galerii można zobaczyć już zdjęcia trybun z wczorajszego spotkania, a lada moment zostanie dodany krótki opis.
Dodane: 2018-05-13

Ruch - Ornontowice. 10 minut wystarczyło.

1 Maja w dzień wolny od pracy rozegraliśmy kolejny ligowy mecz, a rywalem był Gwarek Ornontowice. Na trybunach atmosfera bardziej piknikowa ze względu na majówkę. Wielu kibiców niestety wybrało wycieczki czy jakieś grille, ale kto miał się pojawić, ten się pojawił i na pewno nie żałuje wyboru. Do 79 minuty nasza drużyna niespodziewania przegrywała 0:2 chociaż każdy miał świadomość, że łatwo nie będzie. Zabrakło dwóch ważnych zawodników, którzy doznali kontuzji na wcześniejszych meczach. Wszyscy pogodzili się z pierwszą porażką od października poprzedniego roku, na sektorze nawet śpiewano piosenkę "Nic nie może przecież wiecznie trwać", aż nagle Cidry zdobyły bramkę kontaktową. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-05-03

Bezdomny Ruch - media o naszym problemie

Wraz z bardzo dobrą postawą naszej drużyny i zdecydowaną przewagą punktową nad resztą zespołów, coraz głośniej mówi się o naszym problemie ze stadionem. Media zwróciły uwagę na to, że jesteśmy ewenementem na skalę krajową jak i Światową, ponieważ klub, który jest najlepszą wizytówką miasta nie ma swojego obiektu piłkarskiego. Władze nie potrafią docenić tego, że Radzionków w Polsce kojarzony jest tylko i wyłącznie z Cidrami czy takimi osobami jak Marian Janoszka. W przyszłym roku będziemy świętować stu lecie klubu - jesteśmy jednym z najstarszych klubów w Polsce i niestety przez nieudolność władz to historia klubu może się zatrzymać właśnie w te okrągłe urodziny. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-05-01

Mija 10 lat od śmierci Starszego

26.04.2008 rok - ten dzień, poza datą powstania naszego klubu, powinien pamiętać każdy kibic Ruchu Radzionków.
To oczywiście dzień, w którym zamordowany został śp.Starszy, a sprawcami byli kibice Polonii Bytom.
Od tych wydarzeń mija właśnie dekada, a mimo to pamięć wśród kibiców Ruchu jest żywa i wciąż nie gaśnie. Na każdym meczu skandowana jest ksywa śp.Starszego oraz wieszana jest flaga z jego wizerunkiem. Damian jako lider naszych trybun wpisał się na stałe w historię nie tylko ruchu kibicowskiego, ale również całego klubu.
"Zdradzony wśród tak wielu ludzi, którzy bez wiary dalej szli"
Dodane: 2018-04-26

Wciąż niepokonani

Od jedenastu spotkań nasza drużyna jest niepokonana. Takiej serii dawno nie było w Ruchu Radzionków i dzięki temu jesteśmy mocnym liderem IV ligi. Atmosfera wokół klubu robi się bardzo dobra i znowu ludzie wracają na nasze trybuny, znowu jest o nas głośno i znowu każdy ma nadzieję, że awansujemy do III ligi. Nasz klub w Radzionkowie jest niechciany przez władze tego miasta, dlatego tym bardziej liczymy na awans, by zrobić na złość krawaciarzom z Urzędu Miasta, którzy zapomnieli ile ten klub przyniósł i nadal przynosi korzyści dla Radzionkowa.
Wczoraj pokonaliśmy wicelidera Przemszę Siewierz 2:0 po dwóch golach Karola Kajdy. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-04-22

Tu sny zmieniały się w jawe - relacja z wygranych derbów

W połowie rundy jesiennej nasza drużyna zajmowała drugie miejsce ze stratą 7 pkt do lidera Szombierek Bytom. Wielu kibiców Ruchu Radzionków już pogodziło się z tym, że raczej można pomarzyć o awansie czy grze w barażach o III ligę.
Mamy kwiecień i kto by pomyślał, że przed derbami z Szombierkami będziemy wychodzić na boisko jako lider! Wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie i podczas mobilizacji chcieliśmy jak najbardziej wykorzystać  ten fakt, aby ściągnąć na nasz stadion jak najwięcej kibiców. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-04-17

50 zdjęć z meczu Ruch - Szombierki

Cóż to był za dzień - dzień dla całego Ruchu Radzionków ! Na wczorajszym meczu derbowym z Szombierkami Bytom pojawiło się około 800 widzów, a piłkarze mimo problemów kadrowych pokonali "Zielonych" 1:0 po bramce w 88 minucie i tym samym utrzymali fotel lidera.
Jest to na pewno wielki krok ku barażom o III ligę. Podczas meczu radzionkowscy fani zaprezentowali oprawy i również goście, którzy pojawili się w około 70-80 osób pokazali się z dobrej strony. W naszej galerii znajduje się aż 50 zdjęć z tego spotkania - zapraszamy do oglądania !
Dodane: 2018-04-15
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04