Newsy

Przed nami derby z Szombierkami - ostatni szlif!

Już tylko godziny dzielą nas od derbów z Szombierkami Bytom. Grając w IV lidze przyzwyczailiśmy się do tego, że raz na rundę rozgrywamy u siebie jakiś lepszy mecz np. z kibicami gości. W naszej lidze niewiele jest drużyn z kibicami więc pozostaje nam cieszyć się z tego co mamy.
Akurat jutrzejsze spotkanie jest bardzo ważne dla całego Ruchu Radzionków.
Piłkarze Ruchu niespodziewanie wskoczyli na pozycję lidera i żeby to utrzymać i być bliżej awansu, to muszą jutro pokonać Szombierki.
Łatwo nie będzie, ponieważ wypadło nam dwóch podstawowych zawodników, jednak drużyna jest obecnie na fali i są odpowiednio zmobilizowani. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-04-13

RKS Grodziec - Ruch (Fotogaleria)

Z lekkim opóźnieniem zostały dodane zdjęcia z ostatniego meczu RKS Grodziec - Ruch Radzionków.
W sektorze gości pojawiło się aż 61 kibiców Ruchu, którzy w dobrych humorach wrócili do Radzionkowa, ponieważ drużyna zdobyła cenne 3 pkt. na tym trudnym terenie. A już w najbliższą sobotę zostanie rozegrany hit wiosny z Szombierkami Bytom i na tym meczu nikogo nie może zabraknąć.
Po meczu również na naszej stronie pojawi się obszerna galeria z tego spotkania.
Dodane: 2018-04-11

Lidera mamy !!

Kto by się tego spodziewał, że po problemach finansowych i kadrowych w czasie przerwy zimowej, nasz zespół po trzech kolejkach wywalczy komplet punktów i wskoczy na pozycję lidera IV ligi !Przed wyjazdem do Grodźca w naszym środowisku panowała dobra atmosfera i staraliśmy się wszystkich namówić, by pojechali na ten mecz z kilku, ważnych powodów. Pierwszy to oczywiście fakt, że Grodziec był zawsze ciekawym terenem dla nas i za każdym razem różne rzeczy się tam działy.  Kolejna sprawa to w tej rundzie wyjazdów mamy niewiele i dopiero pod koniec maja prawdopodobnie będziemy mogli wspierać nasz klub na wyjeździe. No i trzy – drużyna wraca na odpowiedni tor i potrzebowała naszego wsparcia na tym trudnym terenie (Grodziec tydzień wcześniej wygrał na Szombierkach). [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-04-09

Wielka Sobota dla Ruchu

Mecz z Rakowem II Częstochowa był dopiero pierwszym spotkaniem przed własną publicznością. Sporo czasu musieliśmy czekać, by w końcu zobaczyć naszą drużynę po zimowej przerwie. Chociaż kilku kibiców tydzień wcześniej pojawiło się na wyjeździe w Łaziskach Górnych, to i tak większość raczej czekała na ten pierwszy, domowy mecz. Niestety wypadł on w Wielką Sobotę i w dodatku o godzinie 13:00 co na pewno wpłynęło na frekwencję na trybunach, jednak była to Wielka Sobota dla Ruchu Radzionków. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-04-03

Wiosnę zaczynamy od wygranej

W związku z odwołanym spotkaniem Ruch Radzionków - Górnik Piaski z powodu opadów śniegu, pierwszy wiosenny mecz wypadł nam na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne. Obserwując wcześniej pogodę, to te spotkanie również stało pod wielkim znakiem zapytania, dlatego oficjalnie wyjazd dla kibiców nie był organizowany.
Gdy już było pewne, że ten mecz się odbędzie zgodnie z terminem to 10 kibiców Ruchu postanowiło dojechać na własną rękę do Łazisk Górnych.
Na pochwałę zasługuje nasza drużyna, która mimo problemów kadrowych i finansowych całkiem dobrze rozpoczęła wiosnę i na tym ciężkim terenie Cidry wygrały 2:1 po dwóch bramkach niezawodnego Roberta Wojsyka.
Dodane: 2018-03-28

"Nic o nas bez nas"

W dniu 24 marca odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli grup kibicowskich w którym udział wzięli reprezentanci większości klubów ekstraklasy, pierwszej ligi oraz wielu drużyn z niższych szczebli piłkarskich rozgrywek.
Powodem tego spotkania ponad klubowymi podziałami, jest próba wprowadzenia w życie przez Komisję Ligi
– organ Ekstraklasy S.A oraz Komisję Dyscyplinarną – organ PZPN-u, nowych wytycznych dotyczących postępowań dyscyplinarnych przeciwko kibicom piłkarskim w Polsce.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-03-26

Przedstawiamy Fan Cluby: Vitor

Na naszej stronie zaczynamy cykl opisów w których będziemy przedstawiać i opisywać wszystkie nasze oficjalne dzielnice i fan cluby.
Pierwszym opisanym rejonem będzie Fan Club Vitor.
Jest to dzielnica z północnej części Bytomia i co ciekawe administracyjnie ta dzielnica nie istnieje, ponieważ oficjalnie jest to Stroszek, a nie oficjalnie właśnie Vitor. Skąd się wzięła taka nazwa osiedla? Trudno powiedzieć, bo wersji jest kilka, ale chyba najbliższa prawdy jest wersja ze sklepem spożywczym. Dawno temu jeden z większych sklepów nazywał się „Wiktor” i taka też nazwa wisiała nad sklepem.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-03-23

Mecz z Górnikiem Piaski odwołany!

Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinformował dziś, że odwołana została kolejka zaplanowana na 17-18 marca na naturalnych boiskach. Odbyć się mogą jedynie spotkania na sztucznych murawach. Tym samym mecz Ruchu z Górnikiem Piaski odbędzie się w innym terminie!
Już się zaczyna przekładanie spotkań ligowych. Trochę deszczu, trochę śniegu i leśne dziady ze Związku szaleją.
Śmieszny jest też fakt, że parę godzin wcześniej został opublikowany komunikat ŚZPN o tym, że wszystkie mecze zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.
Dodane: 2018-03-16

Dziś przychodzi nieuchronnie czas pożegnania

10, 9, 8, 7, 6 ... kończy się powoli monotonne odliczanie, znane fanatykom z sezonu ogórkowego.
Wraca wiosna, liga, wyjazdy !! Jednak … No właśnie ! Tym razem jest jakoś inaczej. Inaczej bo nadchodzi ostatnia runda stadionu w Bytomiu - Stroszku, przy Narutowicza 11. Miejsce, które jest naszą świątynią lada moment odejdzie w zapomnienie i z pewnością nigdy nie będzie już takie samo. Lada dzień naszym oczom ukażą się koparki, ciężarówki, jeden dźwig i kilkudziesięciu facetów w kolorowych kaskach.
Powstanie tutaj kolejny w okolicy hipermarket lub osiedle dla nowobogackich "korposzczurów", usytuowane przy głównej drodze z Bytomia Północnego do Katowic. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-03-15

Czas na wiosnę. Wracamy na stadiony!

Po długiej przerwie zimowej nareszcie wracamy na piłkarskie boiska.
Jest to chyba ulubiony moment kibiców, gdy do pierwszego meczu pozostają już nie tygodnie, a godziny, dlatego wszyscy odliczają do sobotniego spotkania. Pierwszym naszym rywalem będzie drużyna Górnika Piaski, a mecz ten odbędzie się o godzinie 15:30 na naszym stadionie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-03-12
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04