Newsy

Skromna galeria z Kluczborka

Z małym opóźnieniem na naszą stronę dodaliśmy skromną galerię z sobotniego meczu z MKS Kluczbork.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ruchu Radzionków 2:1, a na trybunach pojawiło się około 550 kibiców.
Do tej pory nasz zespół radzi sobie bardzo dobrze w III lidze i po trzech kolejkach Cidry zajmują trzecie miejsce, mając tyle samo punktów, co zespoły przed nami.
W najbliższą sobotę czeka nas kibicowski hit ze Stilonem Gorzów. O tym meczu napiszemy więcej w dniu jutrzejszym.
Dodane: 2018-08-22

Cidry nadal bez porażki

W sobotę na stadionie w Orzechu podejmowaliśmy spadkowicza z II ligi, czyli MKS Kluczbork. Drużyna biało-niebieskich jeszcze niedawno rozgrywała swoje mecze na zapleczu ekstraklasy, lecz zaliczyli "mocny" lot w dół i teraz rywalizują z Cidrami na poziomie III ligi.
Łatwo nie było, ale najważniejsze, że kolejne 3 pkt. pozostają w Radzionkowie, bo Ruch wygrał 2:1 i jesteśmy na trzecim miejscu w ligowej tabeli, jednak mamy tyle samo zdobytych punktów co zespoły przed nami. Kto by się spodziewał przed sezonem, że będziemy tak wysoko.
Wiadomo, że to dopiero początek, ale wszystko wygląda bardzo dobrze i oby tak dalej. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-20

Okiem kibica Gwarek - Ruch

Naszym drugim przeciwnikiem po awansie do trzeciej ligi był Gwarek Tarnowskie Góry.
Jest to drużyna dobrze nam znana, bo do tej pory z nimi rywalizowaliśmy w IV lidze, jednak później Gwarek awansował, a my zostaliśmy z tyłu. Mecze z Gwarkiem zawsze budziły emocje zarówno na boisku, gdzie piłkarze grali o miano najlepszej drużyny powiatu, jak i na trybunach, gdzie zawsze były jakieś atrakcje mimo, że w Tarnowskich Górach nie ma ogarniętych kibiców Gwarka. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-15

99 lat Ruchu Radzionków !

Nasz legendarny, charakterny, żółto-czarny Ruch obchodzi dziś 99 urodziny !
Ta piękna okoliczność to nie tylko święto naszej wiary, działaczy czy piłkarzy, jednak przede wszystkim ludzi, którzy trwali przy Ruchu od pokoleń. Radzionkowski Ruch to klub rodzinny, górnośląski, z tradycjami, który miał olbrzymie znaczenie zarówno dla miasta, wychowanych sportowców jak i lokalnej społeczności. Klub, który ukształtował m.in. Mariana Janoszkę czy vicemistrza olimpijskiego Lucjana Lisa w przeddzień setnych urodzin pozostaje jednak bezdomny, stąd naszemu Ruchowi jak i samym sobie życzymy doczekania się godnej areny sportowej w mieście, które od 99 lat reprezentuje. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-14

Czapki sprzedane i czekamy na kolejną partię

Czapki rybaczki z napisem Ciderland cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie zostały sprzedane w przeciągu tygodnia.
Część osób, które się wcześniej zapisały nawet nie zdążyły ich odebrać, ale mamy dobrą wiadomość.
Kolejna partia została domówiona i pojawi się w najbliższym czasie.
Wraz z czapkami będzie można kupić kolejny nowy gadżet, jednak póki co niech to będzie niespodzianka.
Dodane: 2018-08-13

112 osób w Tarnowskich Górach. Zdjęcia z meczu

Kolejny udany mecz Ruchu Radzionków w III lidze. Podobnie jak z Polonią Bytom w pierwszym barażu tak i wczoraj nasz zespół wrócił do Radzionkowa ze zwycięskim remisem. Gwarek Tarnowskie Góry to faworyt do awansu, a w poprzednim sezonie zajęli wysokie, trzecie miejsce tracąc niewiele do pierwszego zespołu. Mimo to Ruch zremisował 1:1, a bramkę w 93 minucie zdobył "Nasz Lewandowski", czyli Robert Wojsyk.
W sektorze gości pojawiło się aż 112 kibiców Ruchu i jest to bardzo dobra liczba, ponieważ trwa okres wakacyjny i część osób jeszcze odpoczywa na urlopach. W galerii pojawiły się już zdjęcia trybun, a tradycyjnie relacja zostanie dodana w ciągu tygodnia.
Dodane: 2018-08-12

Dzień przed derbami z Gwarkiem TG

Już jutro o godzinie 17:00 nasza drużyna rozegra pojedynek derbowy z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Będzie to wielki sprawdzań dla piłkarzy Ruchu, ponieważ Gwarek to faworyt do wygrania tych rozgrywek, a w poprzednim sezonie zespół z Tarnowskich Gór zajął wysokie, trzecie miejsce.
Ostatni nasz mecz z Gwarkiem zakończył się naszym wyjazdowym zwycięstwem 1:0 i było to w sezonie 2016/2017, a bramkę w 93 minucie zdobył Marcin Trzcionka. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-10

Tak było w sobotę - wymarzona inauguracja

Za nami pierwsza kolejka w III lidze w której udany debiut zaliczył Ruch Radzionków.
Wszyscy kibice w przerwie piłkarskiej ze smutkiem obserwowali jak nasz stadion przy Narutowicza 11 znika, jednak nowy sezon zbliżał się wielkimi krokami i trzeba było skupić się właśnie na pierwszym meczu z Miedzią II Legnica. Każdy klub w Polsce w normalnych warunkach po awansie skupia się tylko i wyłącznie na transferach czy sparingach, a u nas „normalne warunki” to pojęcie całkowicie obce.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-06

Zdjęcia z udanego debiutu w III lidze

Udany debiut zaliczyły Cidry w III lidze, pokonując wczoraj rezerwy Miedzi Legnica 4:3 !
Mecz odbył się na boisku Sokoła Orzech, bo nasz dom został zrównany z ziemią, jednak nie przeszkodziło to kibicom, którzy licznie pojawili się na spotkaniu z Miedzią. Na widowni zasiadło około 600 fanów, którzy przeżyli horror. Ruch Radzionków prowadził 4:1 i nic nie wskazywało na to, że Miedz się jeszcze podniesie, a po paru minutach było już 4:3, jednak zwycięstwo udało się utrzymać i są to nasze pierwsze 3 pkt w III Lidze.
Relacja pojawi się później, a póki co zapraszamy do galerii, gdzie zostały dodane już zdjęcia z tego meczu.
Dodane: 2018-08-05

Informacje organizacyjne dla kibiców

Na forum pojawiły się bardzo ważne informacje organizacyjne związane z jutrzejszym meczem i również postanowiliśmy je umieścić w tej wiadomości. Jest to nasz pierwszy mecz w III lidze, pierwszy na boisku w Orzechu i jak dobrze wiemy, warunkowo mamy licencję na III ligę.
Na pewno będzie delegacja obserwatorów ze związku na tym meczu. Będzie policja, która zrobi wszystko by kolejne mecze były np. bez udziału publiczności, więc za nim coś zrobicie to przemyślcie dwa razy. Klub włożył wiele wysiłku, stracił wiele nerwów, wyrzucił mnóstwo kasy po to, by Ruch Radzionków mógł grać w III lidze, więc doceńcie ten wysiłek. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-03
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04