Newsy

Zbieramy do jutra!

Jeszcze do jutra potrwa zbiórka pieniędzy na niezbędne rzeczy dla Pogotowia Ratunkowego w Radzionkowie.
Kilka dni temu Pogotowie Ratunkowe zwróciło się do firm oraz osób prywatnych z prośbą o zakup niezbędnych rzeczy, które są potrzebne w czasie pandemii.
Póki co Pogotowie dysponuje jeszcze potrzebnymi środkami, ale sytuacja może się szybko zmienić, a jak sami widzicie - najpotrzebniejsze artykuły są obecnie trudno dostępne albo cena bardzo wzrosła. Szybko zareagowali kibice Ruchu Radzionków, którzy już kilka razy wsparli różne akcje z potrzebą dla innych. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-25

Wspierajmy Pogotowie Ratunkowe w Radzionkowie

Od kilku tygodni na całym Świecie panuje groźny Koronawirus, który zaraża i zabija ludzi.
Społeczeństwo jednoczy się w różny sposób namawiając wszystkich to tego, by nie wychodzić z domów ale są też prawdziwi bohaterzy, którzy muszą wyjść z domu by ratować ludzi, a są to lekarze i wszystkie placówki, które działają na pełnych obrotach.
Na całym Świecie również kibole starają się pomagać, szczególnie w Polsce, gdzie w różnych miastach kibice zbierają fundusze na najpotrzebniejsze rzeczy w szpitalach.
Pojawił się również apel z prośbą od Pogotowia Ratunkowego w Radzionkowie, które potrzebuje niezbędne środki do funkcjonowania w tym trudnym okresie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-23

Liga się oddala

Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN informuje, że zgodnie z otrzymaną przed kilkoma minutami informacją z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostały odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.
O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformuje niezwłocznie po ich podjęciu.
Dodane: 2020-03-21

Koronawirus

Cały Świat zmaga się od tygodni z koronawirusem.
Niestety wciąż nie wiadomo kiedy zostanie ten wirus zwalczony, a co za tym idzie nadal nie wiemy kiedy ruszy IV liga i czy w ogóle zostanie dokończona.
Przez całą tą sytuację wszystkie kluby na Świecie „zatrzymały” się w miejscu i nie inaczej jest w Ruchu Radzionków.
Jedno jest pewne – jak sezon znowu wznowi rozgrywki to będzie to bardzo trudny okres dla klubów piłkarskich, szczególnie tych małych, które mają problemy z pozyskiwaniem funduszy na normalne funkcjonowanie.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-19

Głos kibica: Panie Wąsiak, czas zejść na ziemię

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poniższy tekst jest moją opinią, a nie wszystkich kibiców Ruchu Radzionków i chciałbym podziękować stronie ultrasruch.com za możliwość publikacji na oficjalnym serwisie kibiców żółto-czarnych.
Kilka dni temu z różnych powodów zrobiło się głośno wokół prezesa Marcina Wąsiaka, jednak słowa niezadowolenia od kibiców Ruchu i nie tylko kibiców, można było już usłyszeć znacznie wcześniej, a dokładnie po spadku drużyny z III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-11

Jeszcze poczekamy ...

Nadal poczekamy na pierwszy mecz Ruchu Radzionków w rundzie wiosennej. W piątek przy sztucznym oświetleniu zapowiadało się prawdziwe święto kibicowskie i piłkarskie ale niestety przez koronawirus wszystkie rozgrywki piłkarskie oraz imprezy masowe zostały odwołane."Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, uchwałą nr2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek - seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3. W związku z tym pierwsza kolejka rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek odbędzie się 28-29 marca"
Dodane: 2020-03-10

Marcin Wąsiak nie jest już prezesem Ruchu !

W ostatnim czasie wiele się dzieje wokół naszego klubu, jednak ta informacja odmieni Ruch Radzionków na najbliższe tygodnie.
Marcin Wąsiak nie jest już prezesem Żółto-Czarnych !W związku z jego rezygnacją w najbliższych dniach zostanie zwołane nadzwyczajne walne zgromadzenie członków na którym zostanie wybrany nowy prezes Ruchu Radzionków. Marcin Wąsiak pełnił funkcję prezesa klubu od 2012 roku i właśnie wtedy postanowił odbudować Cidry po tym, jak Tomasz Baran złożył rezygnację, a klub przez problemy finansowe wycofał się na rok z piłkarskich rozgrywek.
Przez 8 lat jedynym sukcesem Ruchu pod wodzą Marcina Wąsiaka był awans do III ligi, gdzie niestety po jednym sezonie spadliśmy znowu do IV ligi.
Dodane: 2020-03-07

Kolejne zmiany w terminarzu

Kolejne zmiany nastąpiły w terminarzu rundy wiosennej. Klub na swojej stronie napisał:
"Planujecie wypad na długi majowy weekend?! Mamy dobrą informację. MKS Śląsk Świętochłowice zgodził się na proponowaną przez nas zmianę terminu meczu w Radzionkowie. Z tym rywalem zagramy w czwartek 30 kwietnia o godzinie 19:00.
Zaś piątkowy (27 marca) mecz z GKS Gwarek Ornontowice rozpocznie się pół godziny wcześniej niż awizowaliśmy, bo o 18:30."
Rozumiemy jeden czy dwa mecze np. w piątek, ale żeby już wszystko próbować przekładać na mecze w tygodniu ? Niestety może się to odbić na frekwencji.
Dodane: 2020-03-06

Zmiana godziny meczu z Dramą i Rakowem II Częstochowa

Kolejne zmiany nastąpiły w terminarzu rozgrywek naszej czwartej ligi.
Dzisiaj na swojej stronie klub poinformował, że mecz z Dramą Zbrosławice zostanie rozegrany bez zmian w ten sam dzień co zakładano, jednak zmieniła się tylko godzina meczu z 15:30 na 12:30.
Natomiast spotkanie z Rakowem II Częstochowa, które odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia zostanie rozegrane o 11:30.
Prosimy kibiców Ruchu Radzionków, aby zapamiętali te zmiany, ponieważ Zbrosławice to nasz pierwszy wyjazd w rundzie jesiennej i na pewno tam pojedziemy, a dokładne informacje pojawią się już w najbliższych dniach.
Dodane: 2020-03-03

Bluza "Tradycjonaliści"

Na forum od kilku dni prowadzone są zapisy na nowe bluzy z Ruchu Radzionków, a za całość odpowiedzialna jest nasza grupa ultras South Inferno.
Do tej pory nie mieliśmy problemów z wydaniem szalików, koszulek czy smyczek na klucze, a temat bluz był przeważnie odkładany na bok, dlatego czas to zmienić. Oczywiście jakiś czas temu zostały wydane dwie bluzy, ale były to bardzo dawne czasy.
Jeśli chcemy, by w młynie i na wyjazdach dominowały nasze barwy i nasz herb to takie rzeczy oprócz tego, że muszą powstać to muszą być też przez Was kupowane. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-01
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04