Newsy

Podsumowanie jesieni - III liga 2018/2019

Przed meczem barażowym z Polonią Bytom mało kto wierzył, że uda nam się wygrać i awansować do III ligi.
Mieliśmy świadomość, że w Bytomiu ciśnienie na awans było znacznie większe niż u nas, może z tego względu, iż tam jest ładowana większa kasa w drużynę, a piłkarze nie muszą zjeżdżać na dół do kopalni przed swoimi meczami.
Jednak życie kolejny raz pokazało, że pieniądze to nie wszystko i nasza drużyna pokazała charakter najpierw remisując w Bytomiu, a później wygrywając u siebie i to My awansowaliśmy do III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-11

Rymer Niedobczyce - Ruch Radzionków 20.06.1992 rok

Było to już prawie 27 lat temu, ale ten mecz wspominam do dzisiaj jako jeden z tych najsmutniejszych dni w historii klubu. Aby zrozumieć to co się stało w tamto czerwcowe upalne popołudnie, trzeba trochę przypomnieć całą otoczkę która panowała wtedy wokół klubu i ten klimat radzionkowskiej piłki który wtedy właśnie tworzył się na dobre.
Cidry przez 40 lat grały w okręgówce, czy 3 lidze, a w sezonie 1991/92 zmobilizowano siły, aby stworzyć zespół, który miał się liczyć w walce o awans do 2 ligi. Na  półmetku byliśmy liderem, jednak runda jesienna obfitowała w wiele niespodzianek i jak się okazało o wszystkim decydowały ostatnie dwie kolejki. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-01

Ruch to zdrowie

Zachęcamy wszystkich kibiców Ruchu do uprawiania sportów siłowych lub sztuk walki.
Za oknem zima i zamiast siedzieć wieczorami w domu to warto spróbować swoich sił na sali do sportów walki lub na siłowni.
W obecnych czasach gdzie człowiek nie spojrzy to siłownie i różne kluby więc wybór jest ogromny.
Również w naszym mieście od 3 lat istnieje klub "Ikizama MMA Radzionków", gdzie swoich sił w sztukach walki może spróbować każda osoba.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-27

Kibic - człowiek innej kategorii

W obliczu toczących się od jakiegoś czasu sporów na temat polskiego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości niektórzy z naszych kibiców mieli okazję zobaczyć z bliska jak funkcjonuje ten system. Pamiętacie czarny dzień na polskiej scenie kibicowskiej, kiedy to podczas wyjazdowego meczu Ruchu Radzionków policjant śmiertelnie postrzelił kibica gospodarzy? Po czasie, gdy sprawa ucichła ,jedynymi skazanymi z tego spotkania zostało 4 naszych kibiców. Jeden z nich postanowił przybliżyć całą sprawę i pokazać na co przeznaczane są pieniądze podatników… [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-20

Nabór do South Inferno i nie tylko ...

Rok 2019 będzie nie tylko wyjątkowy ze względu na stulecie Ruchu Radzionków, ale również w tym roku grupa ultras South Inferno będzie obchodzić 15 lat działalności na scenie kibicowskiej.
South Inferno powstało w 2004 roku, a Ultrasi swoją pierwszą oprawę przygotowali na wyjazdowym meczu z Odrą Opole.
Wtedy też działała na naszych trybunach druga grupa o nazwie Brygada RR, która właśnie w Opolu całkowicie przekazała "pałeczkę" SI'04.
Na wiosnę SI'04 działało już samotnie na naszych trybunach od meczu ze Śląskiem Wrocław. Na tym spotkaniu pojawiła się też flaga grupy. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-13

"Zło dobrem zwyciężąj" - Pielgrzymka kibiców

Wczoraj na Jasnej Górze odbyła się 11 Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców, gdzie również nie zabrakło kibiców Ruchu Radzionków.
W 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki kibice modlili się pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, odwołując się też do duchowej spuścizny płk. Witolda Pileckiego, żołnierza AK, więźnia i organizatora ruchu oporu w niemieckim obozie Auschwitz.
Podczas Eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. W programie pielgrzymki znalazły się też spotkanie w sali o. Kordeckiego i przemarsz pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki u stóp jasnogórskiego wzgórza.
W tym roku na Jasną Gorę przybyło ok. 5 tys. kibiców.
Dodane: 2019-01-06

Zaczynamy 9 marca - Terminarz plus opis

Witamy w nowym roku !
Jest to pierwszy wpis na naszej stronie w tym roku, a będzie to na pewno niezwykły rok, który zapisze się w historii Ruchu Radzionków.  
Nasz klub będzie obchodzić stulecie istnienia i oprócz tego wracamy w końcu do własnego miasta. Choć boisko zbudowane przez Urząd Miasta daje wiele do życzenia i jest przez nas nazywane „Orlikiem”, to póki co trzeba się cieszyć z tego co jest, bo trudno sobie wyobrazić, byśmy grali cały czas w Orzechu. Pod koniec grudnia poznaliśmy wstępny terminarz rundy wiosennej i już teraz chcielibyśmy się mu przyjrzeć bliżej pod kątem kibicowskim. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-04

Nadchodzi 2019 ...

Grupa Ultras South Inferno'04 oraz redakcja strony www.ultrasruch.com pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim kibicom Ruchu Radzionków w nadchodzącym roku.
By 2019-ty mijając przynosił wiele zadowolenia i dumy z żółto-czarnych barw, w setną rocznicę powstania naszego klubu, który po latach banicji wraca przecież do Radzionkowa !
Aby nowy rok przyniósł determinację w dążeniu do celów i szczęście w życiu prywatnym.
Byśmy z wyjazdów wracali zawsze w komplecie, ze śpiewem na ustach, bez mandatów czy pokazówek smutnych panów.
Sobie i wam życzymy również, by Radzionkowski, kibolski klimat nigdy nie zaginął, nawet na Orliku z metalową trybuną ! [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-12-28

Polary można odbierać

Polary, które były przez Was zamawiane można już odbierać.
Choć było opóźnienie i termin był przesuwany dwa razy to mimo wszystko warto było czekać, ponieważ polary zostały wykonane bardzo dobrze.
Sam herb jak i napisy zostały wyszyte haftem, a materiał z którego został zrobiony polar jest gruby.
Wszystkich kibiców zapraszamy po odbiór. Cena bez zmian, czyli 85 zł. Mały zysk zasili konto grupy ultras South Inferno, która już teraz szykuje się na najbliższy rok w którym wiele się wydarzy na naszych trybunach ! [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-12-27

Wesołych Świąt !

Wszystkim kibicom i sympatykom Ruchu Radzionków życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku.
Wiary, co góry przenosi i nadziei, która nie gaśnie.
2019 rok będzie dla nas rokiem wyjątkowym, który zapisze się w historii klubu, ponieważ będziemy obchodzić 100 lat istnienia Ruchu Radzionków!
Bądźcie z nami i wspierajcie dumę Radzionkowa nie tylko podczas meczów, ale przez cały rok!

Dodane: 2018-12-22
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04