Newsy

Piłka nożna bez kibiców jest niczym

Raczej nikt nie spodziewał się tego, że powtórzy się sytuacja z początku sezonu – stadiony piłkarskie ponownie zostały zamknięte dla kibiców.
Właśnie dzisiaj miał się odbyć nasz mecz ligowy w Zawierciu, gdzie wybierało się około 50 kibiców z Radzionkowa ale niestety rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa i wydarzenia sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-10-17

Komunikat kibiców Ruchu - finał z Szombierkami

Wczoraj podjęliśmy decyzję, że na mecz z Szombierkami Bytom nie wchodzimy.
Niestety przez ograniczoną ilość widzów nie będziemy mogli zobaczyć tego meczu z trybuny.
Na ten Puchar obowiązują tylko bilety w ilości 130 sztuk z czego część została przekazana dla Śląskiego Związku Piłkarskiego, dla sponsorów, zarządu Szombierek, rodzin piłkarzy i w ten sposób wczoraj do sprzedaży trafiło tylko 40 biletów, które od razu zostały sprzedane.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-10-11

Wyjazd do Dąbrowy Górniczej na zdjęciach

Galeria z wyjazdu do Dąbrowy Górniczej dostępna jest już na naszej stronie w odpowiednim temacie.
Na tym spotkaniu pojawiło się 50 kibiców z Radzionkowa, którzy niestety nie byli zadowoleni z postawy piłkarzy, bo mecz zakończył się porażką 3:0.
Można przegrać, ale po walce, której niestety zabrakło w sobotę. Mamy nadzieję, że to wypadek przy pracy i będzie już tylko lepiej.
Zapraszamy do galerii.
Dodane: 2020-10-05

Pierwszy wyjazd za nami

Po prawie rocznej przerwie wróciliśmy na szlak kibicowski.
Ostatni raz mogliśmy wspierać Cidry na początku listopada poprzedniego roku i od tego czasu przez zawieszone rozgrywki, Covid-19 i zamknięte sektory nie dane nam było zasiąść na stadionie przeciwnika aż do minionej soboty, gdzie do Dąbrowy Górniczej na mecz z Unią wyruszyło 50 kibiców z Radzionkowa.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-10-04

Porażka z liderem. Co nas czeka w przyszłym tygodniu?

Parę słów o wczorajszym meczu i o tym co nas czeka w przyszłym tygodniu.
Wczoraj na własnym stadionie podejmowaliśmy lidera z Kosztowej.
Niestety Unia okazała się za mocna dla naszych piłkarzy i trzy ważne punkty zgarnęli goście. W młynie podobna liczba jak na poprzednich meczach.
Przyszły tydzień zapowiada się bardzo ciekawie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-09-27

Z małej trybuny duży dym

W sobotę na naszym radzionkowskim orliku podejmowaliśmy Szczakowianke Jaworzno.
Patrząc na terminarz meczów domowych to właśnie spotkanie z „Drwalami” zapowiadało się najciekawiej w rundzie jesiennej, dlatego też próbowano zmobilizować radzionkowskich kibiców do tego, by pojawili się na naszej trybunie w większej liczbie niż poprzednio.
Niestety ograniczenie widzów i zamknięta kasa z biletami nadal odbija się na frekwencji na naszej trybunie i tym samym liczba w młynie nie była taka, jak byśmy chcieli. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-09-15

Ruch - Szczakowianka na zdjęciach

To była udana sobota w Radzionkowie !
Piłkarze Ruchu w bardzo dobrym stylu pokonali Szczakowiankę Jaworzno aż 3:0, a na trybunach pojawiła się świetna oprawa z pirotechniką.
Chociaż liczba fanatyków w młynie była daleka do ideału to obecni kibice na trybunie pokazali się z dobrej strony i na pewno byliśmy 12 zawodnikiem.
Zdjęcia z tego meczu można już zobaczyć w galerii - zapraszamy !
Dodane: 2020-09-13

Hit w Radzionkowie - bądź 12 zawodnikiem !

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Orliku w Radzionkowie odbędzie się jeden z ciekawszych pojedynków nie tylko piłkarskich, a również kibicowskich.
Na nasz teren przyjeżdża dobrze nam znana Szczakowianka Jaworzna.
Historia ich trybun jest również podobna do naszej, bo sięgając głębiej w przeszłość to w Jaworznie również była ekstraklasa i zapełnione trybuny.
Po spadku większość kibiców się odwróciła no i pozostali najwierniejsi, którzy wspierają swój lokalny klub.
Obecnie "Drwale"posiadają skromny ruch kibicowski, który jest nam dobrze znany. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-09-10

Wracamy na kibicowski szlak ?

Na tą wiadomość z niecierpliwością oczekiwali wszyscy fanatycy w Polsce. Do klubów piłkarskich dotarł dokument z PZPNu o nazwie: „II etap udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym.” Czytamy w nim m.in.: „Klub drużyny gospodarza jest uprawniony do przyjmowania autoryzowanych grup kibiców klubów gości, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Ewentualne przyjęcie autoryzowanych grup kibiców gości jest wyłączną decyzją klubu drużyny gospodarza, na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.).” [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-09-09

Druga wygrana Ruchu

Druga wygrana Ruchu Radzionków stała się w faktem.
W minioną sobotę podejmowaliśmy na naszym Orliku drużynę z Ornontowic, która jeszcze nie przegrała w tym sezonie na wyjeździe, ale nic nie trwa wiecznie i musieli uznać wyższość żółto - czarnych.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 po bramce Ćwielonga i dwóch trafieniach Michała Szromka, który wyrasta na gwiazdę w Radzionkowie.
Na trybunach wakacyjny piknik. Parę okrzyków i frekwencja średnia. Jedyną nowością w tym dniu był Catering, który od tego meczu będzie prowadzony przez nasz klub i cały zysk będzie przeznaczony na działalność Ruchu Radzionków.
Dodane: 2020-08-31
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04