Newsy

Ruszamy na wyjazdy ! Pierwszy przystanek Miedź II Legnica

Rzec by się chciało nowy rok - nowi my ... NIC BARDZIEJ MYLNEGO !
My pozostajemy tacy sami, od wielu, wielu lat. Zmienia się natomiast sposób prowadzenia zapisów na mecze wyjazdowe naszego Ruchu.
Zapisy prowadzi na forum Memento_Mori oraz Ptksh - poprzez wiadomości prywatne na forum, przez media społecznościowe (fanpage Ruch Radzionków Zawsze Wierni) lub prywatnie.
Zapisywać można się również u decyzyjnych na dzielnicach. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-28

Dwa tygodnie do startu. Co słychać w Ruchu ?

Do pierwszego meczu w rundzie wiosennej pozostało już tylko dwa tygodnie i coraz bardziej czuć ciśnienie związane z marcem, ponieważ w tym miesiącu będzie się sporo działo.
W pierwszym meczu czeka nas wyjazd na rezerwy Miedzi Legnica, a tydzień później derby z Gwarkiem Tarnowskie Góry i zarazem mecz otwarcia „Orlika” przy sztucznym oświetleniu.
Póki co nasza drużyna ciężko pracuje by dobrze się zaprezentować w lidze, choć wyniki sparingów niestety za ciekawie nie wyglądają.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-24

Fan club Vitor - spotkanie przed rundą wiosenną

Jak informują kibice z fan clubu Vitor, w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie dzielnicowe przed zbliżającą się rundą wiosenną.
Omówiono sprawy kibicowskie związane z Ruchem oraz jak podkreślają fanatycy z Vitoru do zrealizowania mają kilka celów w 2019 roku, a najważniejszy cel to oczywiście obecność na każdym meczu Ruchu Radzionków.
Niestety nie wszyscy mogli zaznaczyć swoją obecność na spotkaniu, jednak najważniejsze jest to, że kibice z Vitoru żyją Ruchem Radzionków i oby był tak zawsze !
Dodane: 2019-02-17

Cidry on Tour - Dofinansuj wyjazdy drużyny !

Dwa dni temu ruszyła ciekawa zbiórka pieniędzy, która tym razem została zorganizowana przez zarząd naszego klubu.
Zbierane są pieniądze na pokrycie kosztów związanych z meczami na wyjazdach i jako kibice Ruchu popieramy tą zbiórkę i zachęcamy wszystkich do przelewów.
W rundzie wiosennej nasz klub wybierze się do ośmiu miast i koszt opłacenia wszystkich przejazdów wraz z wyżywieniem wyniesie 19 000 zł . [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-14

Podsumowanie jesieni - III liga 2018/2019

Przed meczem barażowym z Polonią Bytom mało kto wierzył, że uda nam się wygrać i awansować do III ligi.
Mieliśmy świadomość, że w Bytomiu ciśnienie na awans było znacznie większe niż u nas, może z tego względu, iż tam jest ładowana większa kasa w drużynę, a piłkarze nie muszą zjeżdżać na dół do kopalni przed swoimi meczami.
Jednak życie kolejny raz pokazało, że pieniądze to nie wszystko i nasza drużyna pokazała charakter najpierw remisując w Bytomiu, a później wygrywając u siebie i to My awansowaliśmy do III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-11

Rymer Niedobczyce - Ruch Radzionków 20.06.1992 rok

Było to już prawie 27 lat temu, ale ten mecz wspominam do dzisiaj jako jeden z tych najsmutniejszych dni w historii klubu. Aby zrozumieć to co się stało w tamto czerwcowe upalne popołudnie, trzeba trochę przypomnieć całą otoczkę która panowała wtedy wokół klubu i ten klimat radzionkowskiej piłki który wtedy właśnie tworzył się na dobre.
Cidry przez 40 lat grały w okręgówce, czy 3 lidze, a w sezonie 1991/92 zmobilizowano siły, aby stworzyć zespół, który miał się liczyć w walce o awans do 2 ligi. Na  półmetku byliśmy liderem, jednak runda jesienna obfitowała w wiele niespodzianek i jak się okazało o wszystkim decydowały ostatnie dwie kolejki. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-02-01

Ruch to zdrowie

Zachęcamy wszystkich kibiców Ruchu do uprawiania sportów siłowych lub sztuk walki.
Za oknem zima i zamiast siedzieć wieczorami w domu to warto spróbować swoich sił na sali do sportów walki lub na siłowni.
W obecnych czasach gdzie człowiek nie spojrzy to siłownie i różne kluby więc wybór jest ogromny.
Również w naszym mieście od 3 lat istnieje klub "Ikizama MMA Radzionków", gdzie swoich sił w sztukach walki może spróbować każda osoba.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-27

Kibic - człowiek innej kategorii

W obliczu toczących się od jakiegoś czasu sporów na temat polskiego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości niektórzy z naszych kibiców mieli okazję zobaczyć z bliska jak funkcjonuje ten system. Pamiętacie czarny dzień na polskiej scenie kibicowskiej, kiedy to podczas wyjazdowego meczu Ruchu Radzionków policjant śmiertelnie postrzelił kibica gospodarzy? Po czasie, gdy sprawa ucichła ,jedynymi skazanymi z tego spotkania zostało 4 naszych kibiców. Jeden z nich postanowił przybliżyć całą sprawę i pokazać na co przeznaczane są pieniądze podatników… [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-20

Nabór do South Inferno i nie tylko ...

Rok 2019 będzie nie tylko wyjątkowy ze względu na stulecie Ruchu Radzionków, ale również w tym roku grupa ultras South Inferno będzie obchodzić 15 lat działalności na scenie kibicowskiej.
South Inferno powstało w 2004 roku, a Ultrasi swoją pierwszą oprawę przygotowali na wyjazdowym meczu z Odrą Opole.
Wtedy też działała na naszych trybunach druga grupa o nazwie Brygada RR, która właśnie w Opolu całkowicie przekazała "pałeczkę" SI'04.
Na wiosnę SI'04 działało już samotnie na naszych trybunach od meczu ze Śląskiem Wrocław. Na tym spotkaniu pojawiła się też flaga grupy. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-01-13

"Zło dobrem zwyciężąj" - Pielgrzymka kibiców

Wczoraj na Jasnej Górze odbyła się 11 Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców, gdzie również nie zabrakło kibiców Ruchu Radzionków.
W 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki kibice modlili się pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, odwołując się też do duchowej spuścizny płk. Witolda Pileckiego, żołnierza AK, więźnia i organizatora ruchu oporu w niemieckim obozie Auschwitz.
Podczas Eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. W programie pielgrzymki znalazły się też spotkanie w sali o. Kordeckiego i przemarsz pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki u stóp jasnogórskiego wzgórza.
W tym roku na Jasną Gorę przybyło ok. 5 tys. kibiców.
Dodane: 2019-01-06
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04